ساعت: ۰۰:۱۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۴/۳ شناسه خبر: 49444

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امروز نیازمند ایجاد تکنولوژی روز برای مبحث اشتغال هستیم چراکه اگر به روش‌های سنتی عمل شود به یقین اشتغال پایدار نمی‌ماند.

به گزارش“سیرجان خبر”عیسی منصوری در جلسه سیاد راهبردی اقتصاد مقاومتی و کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان سیرجان اظهار داشت: بهبود فضاهای کسب و کار منطقه‌ای نیازمند هماهنگی بین بخشی است تا به نتیجه در اشتغال برسیم و ببینیم چه صنایعی در منطقه توانایی و ظرفیت دارد تا اجرایی شود.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر حفظ موفقیت‌ها و دستاوردهای موجود گفت: شهرستان سیرجان و استان کرمان در حوزه اشتغال و اقتصاد موفق بوده و خوب عمل کرده و الگوی خوبی برای بحث اشتغال با وجود معین‌های اقتصادی هستند.

وی عنوان کرد: امروز نیازمند ایجاد تکنولوژی روز برای مبحث اشتغال هستیم چراکه اگر به روش‌های سنتی عمل شود به یقین اشتغال پایدار نمی‌ماند.

منصوری بیان داشت: شهرستان سیرجان در بخش خدمات، صنعت و کشاورزی ظرفیت‌های خوبی دارد که می‌تواند معیشت مردم و اقتصاد جامعه را مدیریت کرد و باید این ظرفیت‌ها مدیریت شوند و دستاوردها حفظ شوند.

وی با اشاره به اینکه شرکت‌های معین کمک خوبی برای توسعه بازار دارند، افزود: صنایع دستی خوبی داریم و باید تقویت برای اشتغالزایی شوند و خوب است که آموزش‌های فنی و حرفه‌ای هم با نظارت و مدیریت مراکز فنی و حرفه‌ای به بخش خصوصی داده شوند.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اگر هماهنگ عمل شود و همه نهادها وظایف خود را خوب انجام دهند نیروی کار غیرقانونی در استان کرمان کم می‌شود و به صفر می‌رسد که این طرح تا سه ماه آینده در استان کرمان اجرا می‌شود.

محمود سلطانی‌زاده مدیرعامل شرکت معدنی توسعه آهن فولاد سیرجان هم اظهار کرد: این واحد صنعتی معین اقتصادی بخش مرکزی است که از سال گذشته ۱۵۰ واحد صنعتی راکد و نیمه فعال را از اعتبارزات بانکی خود برای تسهیلات به مبلغ ۴۰۰ میلیارد ریال معرفی کرده است.

وی افزود: حفظ وضعیت موجود و اشتغال از اولویت‌های کاری ما است و ما برای اشتغال‌های خانگی و مشاغل خرد براساس ایفای مسئولیت اجتماعی خود وام‌های کم‌بهره را به متقاضیان واجد شرایط پرداخت کردیم.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی نیز از عدم پرداخت وام‌های خود اشتغالی در سطح استان انتقاد کرد و گفت: فقط ۱۵ درصد این تسهیلات تاکنون پرداخت شده و به دست مردم رسیده است.

شهباز حسن‌پوراز احداث ۱۰۰ واحد مسکونی برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در ۱۰۰ روستای شهرستان سیرجان خبر داد و عنوان کرد: این واحدها توسط سپاه پاسداران در روستاهای شهرستان ساخته می‌شود.

وی از بیمه عشایر و روستائیان شهرستان‌های سیرجان و بردسیر خبرداد و افزود: این بیمه بر اساس هماهنگی با وزارت کار، تعاون و رفاه اجتمتعی به کسانی از عشایر و روستاها که هنوز بیمه نشدند با پرداخت مبلغ ۵۰ هزار تومان در ماه برقرار می‌شود که شامل همه مزایای بیمه و از کار افتادگی و دریافت حقوق است که مددجویان کمیته امداد و قالیبافان هم می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده