ساعت: ۱۵:۴۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۴/۶ شناسه خبر: 49470

کنکور پرسه مهم و آینده سازی است که هرساله در کشور برای ارزیابی علمی دانش آموزان امروز و دانشجویان آینده و ورود به دانشگاه ها در کشور برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس اجتماعی“سیرجان خبر “کنکور پرسه مهم و آینده سازی است که هرساله در کشور برای ارزیابی علمی دانش آموزان امروز و دانشجویان آینده و ورود به دانشگاه ها در کشور برگزار می‌شود و استرس و تشویشی در دل متقاضیان می اندازد و این مشکلات در روزهای نزدیک کنکور فزونی می یابد و تنها کسانی جز افراد موفق کنکور می‌شوند که با درایت تامل و تیزبینی و آرامش روزهای پایانی کنکور و را سپری می‌کنند.

استرس و اضطراب که این روزها بیشتر در جوانان دیده می شود زندگی را به کام آنها و خانواده هایشان تا حدی تلخ کرده و نزدیک شدن به کنکور هم به این موضوع دامن زده است.
مطمئنا برای یک جوان کنکور سراسری یکی از حساس ترین و پراسترس ترین امتحان ها است که تمام زندگی نه تنها او بلکه خانواده اش را تحت الشعاع قرار می دهد با پیشرفت تکنولوژی و صنعتی شدن جوامع، استرس جز جداناپذیر زندگی شده و اگر راه مبارزه با این حالت روحی را ندانیم به عواقب جبران ناپذیر آن دچار می شویم.

در این بین توصیه هایی از پزشکان تغذیه و مشاورین تحصیلی جهت بهبود وضع دانش آموزان در این آزمون نفس گیر به گوش میرسد که با انجام و بکارگیری انها آرامش و ثباتی در دل متقاضیان این رقابت میلیون جوانه میزند
دکتر محمدی در گفت و گو با خبرنگار ما گفت:دانش آموزان بایستی ورزش کردن حدود بیست دقیقه در روز را حتما در برنامه خود قرار دهند و به خواب و استراحت کافی که ٧ ساعت در شبانه روز است بپردازند.
وی خاطر نشان کرد: در خوردن غذا بسیار دقت کنند که لبنیات تمرکز را بهم می زنند و دانه های روغنی حفاظی برای استرس هستند.

محمدی اظهار داشت:سعی کنید غول کنکور را مهار کنید و به کنکور و روز کنکور ساده تر برخورد کنید و روزی معمولی و عادی که تنها به حل چندین سوال می پردازید و همچنین می توانید دفتری را اختصاص دهید که اگر کنکور نبود چه می شد و انجام چه کارهای برای شما ممکن است و با خواندن آن ها تسلط بیشتری به خود خواهید داشت و توجه داشته باشید که مقایسه کردن چه از جانب خانواده و یا چه از جانب خود فرد استرس زا است

وی در پایان گفت:با توکل به خدا و آرامش دل، از کنکور خلاصی یابید و موفق باشید.

گزارش:لشکری

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده