ساعت: ۱۳:۴۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۴/۱۳ شناسه خبر: 49524

مدیریت اداره برق شهرستان سیرجان گفت:تقویت برق بعضی از محله های شهرستان سیرجان را در دستور کار خود قرار دادیم که حدود ۵ تا ۶ ترانز برق در مناطق نجف شهر،غفاری و مکی آباد نصب شود.

مدیریت اداره برق شهرستان سیرجان در گفت و گو با خبر نگارسرویس اجتماعی “سیرجان خبر” در خصوص افت ولتاژ در برخی از مناطق سیرجان گفت: در شهر سیرجان به جای کولر آبی از اسپلیت و کولر گازی استفاده می شود که این وسیله های سرمایشی سه برابر کولر آبی برق استفاده می کنند و در یک شبکه برق زمانی که مصرف برق از حد معمول بیشتر جریان کشیده شده از شبکه زیاد شده و افت ولتاژ شدیدی در سمت مصرف کننده ها ایجاد می شود که برای تثبیت ولتاژ مصرف کننده باید جریان مصرفی را کم کرد و شرکت برق با اضافه کردن خازن ها و تزریق جریان به شبکه این افت ولتاژ را کمتر کرده است.
رضا سلمانی زاده در ادامه افزود:صرفه جویی به معنای مصرف نکردن نیست؛ صرفه جویی به معنای درست مصرف کردن، بجا مصرف کردن، ضایع نکردن مال، مصرف را کارآمد و ثمربخش کردن است
وی گفت: همکاران من در اداره برق با همکاری شهرداری توانستند بلوار سید احمد خمینی و صیاد شیرازی را به صورت هوایی کابل کشی کنند و بعد از مدتی روشنایی این بلوار وصل شد.
سلمانی زاده اذعان کرد:تقویت برق بعضی از محله های شهرستان سیرجان را در دستور کار خود قرار دادیم که حدود ۵ تا ۶ ترانز برق در مناطق نجف شهر،غفاری و مکی آباد نصب شود.
وی در پایان افزود:ساعات ۱۳ تا ۱۷ و ساعات اولیه شب از ساعت۱۹ تا ۲۳، ساعات پیک مصرف در فصل گرم سال به شمار می آیند و باید توجه داشت که در این ساعات می بایست از استفاده همزمان وسایل خانگی پرقدرت خودداری کنیم و در صورت امکان استفاده از این گونه وسایل را به ساعات دیگری از روز موکول کنیم تا فشار کمتری بر شبکه سراسری برق وارد شود.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده