ساعت: ۱۵:۳۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۴/۲۰ شناسه خبر: 49579

مدیر گروه بیماری های بهداشت و درمان دانشکده علوم پزشکی سیرجان گفت: بیماری طاعون ویژه نشخوارکنندگان کوچک است و معروف به (ppr ) و عامل آن ویروس است که هیچ انتقال انسانی از این نوع طاعون وجود نخواهد داشت.

مدیر گروه بیماری های بهداشت و درمان دانشکده علوم پزشکی سیرجان در گفت وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی “سیرجان خبر” اظهار داشت:بیماری طاعون ویژه نشخوارکنندگان کوچک است و معروف به (ppr ) و عامل آن ویروس است که هیچ انتقال انسانی از این نوع طاعون وجود نخواهد داشت.
اسدی در ادامه افزود:دام های اهلی خوشبختانه توسط دامپزشکان کاملا واکسینه می شوند و هیچ گونه مشکلی برای انتقال این بیماری برای دام های اهلی وجود ندارد.
وی اذعان داشت:چون دام های حیاط وحش در زیستگاه های طبیعی کوه و دره بیابان آزاد هستند و نمی توان آن ها را گرفت و واکسینه کرد و به این بیماری مبتلا می شوند،بعضامواردانتقال دراین گونه وحش وجود دارد و بهترین راه حل ممکن واکسیناسیون دام های اهلی سبک علیه این طاعون است.
اسدی درپایان اظهارداشت: نشریات محلی قبل از انتشار خبر شیوع طاعون و ترساندن مردم اول با کارشناس این بیماری صحبت و اطلاعات کامل داشته باشند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده