ساعت: ۰۹:۳۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ شناسه خبر: 49626

نشست شورای اداری سیرجان با حضور مسئولین به میزبانی شهر پاریز برگزار و مشکلات آلایندگی کارخانه تغلیظ مس سرچشمه مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش “سیرجان خبر” فرماندار سیرجان در نشست شورای اداری سیرجان افزود: درخواست های مردمی به حق بوده و با توجه به مسافت کمتر از ۱۰کیلومتر شهر پاریز تا کارخانه تغلیظ مس سرچشمه آلایندگی ناشی از دود مس موجب خشکیدگی درختان و نگرانی مردم و سلامت تنفسی آنان شده است .
مکی آبادی اضافه کرد : باید ساز و کاری فراهم گردد تا میزان این آلایندگی در منطقه کمتر شده و به تناسب آن حق آلایندگی به بخش پاریز هم بیشتر شود و بررسی میزان آلایندگی به یکی از دانشگاه های تهران واگذار شده تا پس از اعلام نتیجه بتوان آنچه قانونی است به منطقه پرداخت شود و از قبل آن طرح های عمرانی و زیبا سازی را در پی داشته باشد.
وی گفت : براساس رایزنی های انجام شده سهمیه اشتغال برای جوانان بخش و شهر پاریز در مجتمع مس سرچشمه محقق می شود تا مردم این منطقه از مزایای اشتغال هم استفاده کنند.
نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی مشکلات این بخش از جمله اشتغال جوانان را قابل دانست و افزود : البته در شرایط موجود نباید مشکلات را گسترش دهیم و شایعات در این مشکلات ترویج تا خوراک دست دشمنان قسم خورده نظام اسلامی قرار گیرد.
شهباز حسن پور افزود : با توجه افزایش کارخانه ای ذوب مس در سرچشمه آلایندگی ناشی از دود مس در منطقه نیز بیشتر شده که مردم خواسته به حقی دارند و می خواهند جوانانشان بیکار نباشند و سهمیه اشتغال را در این معادن مس داشته باشند و از طرفی این آلایندگی که سلامت مردم را نشانه رفته حق و حقوقی برای آبادانی شهر و بخششان در راستای مقابله با این بلای آلایندگی عایدشان شود.
امام جمعه سیرجان هم در این نشست جدا سازی مردم از انقلاب و نظام اسلامی را کار دشمنان عنوان کرد و گفت : شیوه جدید دشمن در شکست نظام اسلامی بدبین کردن مردم به عملکرد مسئولان و ترویج آن در بین آحاد مردم است که مردم باید در دفع این توطئه متحد باشند و گرنه همه جا مشکلات هست و باید با کمک مردم و همکاری مسئولان رفع شود.
حجت الاسلام سیدمحمود حسینی افزود : دشمن می خواهد اقتصاد و فرهنگ جامعه متزلزل شود تا بتواند به اهداف خود که تزلزل ملت و نظام اسلامی است برسد و دشمنان عناصر خودشان را به کشورهای همسایه فراری داده اند تا بتوانند از راههای متعدد به ایجاد آشوب و تفرقه بپردازند.
وی وظیفه ائمه جمعه در مناطق را ایجاد وحدت و همبستگی و اقامه نماز جمعه عنوان کرد و گفت : اینکه عده ای در این بخش بخواهند امام جمعه را مسئول اشتغال جوانان و رفع مشکلات بدانند کاری اشتباه و خلاف قانون است گرچه امام جمعه این بخش در رفع همه مشکلات همت داشته و دارد اما نباید با این ترفند و بر اساس خواسته دشمنان قدم برداریم.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده