ساعت: ۱۵:۳۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۵/۱۲ شناسه خبر: 49764

دادستان عمومی وانقلاب شهرستان سیرجان از صدور حکم قضایی قطعی پرونده‌ی اختلاس شهرداری خواجو شهر سیرجان خبر داد.

به گزارش“سیرجان خبر”دادستان عمومی وانقلاب شهرستان سیرجان  گفت: پس از اعلام گزارش اداره‌کل بازرسی استان کرمان در اواخر اسفند سال ۱۳۹۵ مبنی بر اختلاس در شهرداری خواجو شهر سیرجان ، بلافاصله موضوع با قید فوریت در دستور کار سیستم قضائی قرار گرفت.

محسن نیک ورز افزود: پس از انجام تحقیقات اولیه در دادسرای عمومی و انقلاب سیرجان پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه سیرجان ارسال شد و سپس حکم قطعی در دادگاه تجدید نظر استان کرمان صادر و پرونده جهت اجرای حکم به اجرای احکام دادسرای سیرجان ارسال شده است.

وی گفت: شهردار سابق خواجوشهر سیرجان با اختلاس ۴۵۰ میلیون تومان از شهرداری خواجوشهر سیرجان  به انفصال دائم از خدمات دولتی و ۱۰ سال حبس تعلیقی و  متهم ردیف دوم پرونده از کارمندان شهرداری خواجو شهر بود که مبلغ ۲۵۸ میلیون و ۴۶۵ هزار تومان اختلاس کرده بود که به انفصال دائم از خدمات دولتی و هفت سال حبس تعلیقی  محکوم شدند.

دادستان سیرجان افزود: متهم دیگر پرونده که ۳۹ میلیون تومان اختلاس کرده بود به انفصال دائم از خدمات دولتی و پنج سال حبس تعلیقی محکوم شده اند.

این مقام قضائی گفت: براساس تبصره ماده ۳۶ قانون مجازات اسلامی انتشار حکم محکومیت جرائم اقتصادی که جرم ارتکابی بیش از ۱۰۰ میلیون تومان باشد در رسانه ملی و یا یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار الزامی است.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده