ساعت: ۱۴:۳۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۶/۲۹ شناسه خبر: 50390

فرمانده انتظامی سیرجان با اشاره به افزایش تعداد خریدهای قبل از سال تحصیلی جدید به شهروندان گفت : هنگامی که قصد رفتن به خرید را دارید حتما به توصیه های پلیس توجه کنید.

به گزارش  “سیرجان خبر” سرهنگ محمد رضا ایران نژاد ضمن تبریک پیشاپیش فرا رسیدن سال تحصیلی جدید گفت: روز های پایانی فصل تابستان ، روزهای بازگشت از سفر است و همه خانواده ها خود را برای آغاز سال تحصیلی اماده می کنند.
وی افزود: برگشت از سفر باید با برنامه ریزی باشد تا در طول سفر نیازی به شتاب و عجله نباشد و با رعایت قوانین و مقررات رانندگی ، سفر خوبی در پایان تعطیلات تابستانه برای خانواده رقم بخورد.
وی بیان کرد: معمولا خانواده ها برای خرید سال تحصیلی ، به صورت دسته جمعی به فروشگاه ها می روند که باید قبل از خروج از منزل ، نکات لازم را برای ایمنی منزل و بسته بودن درب خانه رعایت کنند و قفل نمون درب منزل را به یکدیگر موکول نکنند تا در آخر این موضوع فراموش شود و سارقان از این فرصت سوء استفاده کنند.
فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان گفت:استفاده از وسایل نقلیه عمومی دردسرهای ترافیک را ندارد و اگر قصد استفاده از خودروی خودتان رادارید قبل از مراجعه به مراکز خرید حتی المقدور از پارکینگ های دارای نگهبان و مصوب استفاده کرده و از پارک وسیله نقلیه در نقاط دور افتاده و دور از دید ، خودداری نمایید.
وی اظهار داشت: هنگام ترک خودرو، آن را به تجهیزات بازدارنده و تاخیری مجهز نموده و کیف و اشیایی که مورد جلب توجه سارق می شود را داخل خودرو ، جا نگذارید.
وی تاکید کرد : هنگام تردد در شلوغی بازار و مراکز خرید مواظب جیب و کیف خود بوده و از قراردادن وجه نقد زیاد داخل آنها اجتناب نمایید.
این مقام انتظامی خاطر نشان ساخت: بچه ها در مراکز خرید یکجا نمی ایستند، پس حواستان به بچه ها باشد تا هنگام خرید از جلوی چشمتان دور نشوند.
سرهنگ ایران نژاد گفت: از کارت اعتباری برای خرید استفاده کنید و از فروشنده درخواست کنید تا خود صاحب کارت رمز ورود به سامانه خرید را در دستگاه کارت خوان وارد نماید.
وی تاکید کرد: متصدی مراکز خرید نیز توجه کنند تا مبلغ وارد شده در دستگاه کارت خوان صحیح باشد و مرکز خرید خود را به سیستم های نظارتی مجهز نمایند.
وی به دانشجویان جدیدالورود نیز توصیه کرد: هنگام ورود به شهرهای محل تحصیل، حتما از راهنمای ترمینال های اتوبوس رانی ، قطار یا فرودگاه ، راهنمایی لازم را برای رسیدن به مقصد مورد نظر اخذ کرده و از سوار شدن برخودروی مسافربرهای شخصی خودداری نموده و در صورت برخورد با مورد مشکوک ، مراتب را به پلیس اعلام نمایند.
فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان در پایان گفت: پلیس همواره در کنار مردم و خدمات پلیس نیز برای آسایش و آرامش مردم است و شما شهروند محترم نیز با رعایت قوانین ومقررات و توجه به توصیه های بالا، پلیس را دراین راه یاری رسانده و موارد فوریتی خود را به مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ اعلام کرده و هرگونه نظر، پیشنهاد ، تقدیر و یا انتقاد از عملکرد ماموران انتظامی را به ۱۹۷ منعکس کنید.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده