ساعت: ۱۰:۰۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۷/۷ شناسه خبر: 50600

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان سیرجان علیه سخنان شرارت امیز ترامپ در سازمان ملل بیانیه صادر کرد.

به گزارش “سیرجان خبر” بار دیگر مجمع عمومی سازمان ملل شاهد یاوه سرایی ها و باج خواهی های جنایت کاری که دستی آغشته به خون مظلومان فلسطینی دارد و هر روز بر قطر کتاب جنایتکارانه خود چندین برگ می افزاید، شده است و سخنرانی نژادپرستانه ترامپ یادآور نسخه‌ای تند از سخنرانی شرارت محور بوش پسر بود ، به طرز خطرناکی ساده‌انگارانه است.
رئیس جمهور آمریکا مانند همیشه یک رویکرد دوگانه دارد و سخنانش بیانیه ای علیه آزادی و دموکراسی و برای ترویج افراطی گری و خشونت بود . این اظهارات ناشی از درک ضعیف رئیس جمهور آمریکا از توافقات بین المللی و مبانی حقوقی آن بوده و از نگاه جامعه جهانی بی اهمیت تلقی می شود. رئیس جمهور آمریکا هنوز از فضای انتخاباتی این کشور و استفاده از حملات لفظی به رقبا برای جلب آرا خارج نشده و لازم است مشاورانش به او یادآوری کنند که رفتارهای تبلیغاتی و نمایشی تاثیری در تغییر اراده و رفتار کشورها ندارد.
اظهارات خصمانه ترامپ علیه کشورمان که با واکنش های منفی حاضران در سالن نیز مواجه شد هیچ کمکی به کسی نمی کند . این اظهارات آمریکا چهره واقعی خود را برای جهانیان آشکار کرده و امروز دنیا همان تصویری را از آمریکا مشاهده می کند که ایران سال هاست در تلاش است آن را آشکار کند .
آمریکابا شکست های پی درپی و خردکننده ای که به ویژه در منطقه از ایران دریافت کرده اند، طبیعی است که سیستم عصبی و انسجام فکری آنها به هم ریخته باشد. سخنان رئیس جمهور آمریکا نباید بی جواب بماند .موضع گیری قاطع در مقابل ترامپ تازه آغاز راه است و آنچه اهمیت راهبردی دارد، این است که آمریکا پاسخ های دردناک تر را در عمل و در رفتار و تصمیماتی که ایران در ماه های آینده خواهد گرفت، مشاهده کند.
در برابر آمریکا ، کشوری که رئیس جمهورش آشکارا و از تریبون سازمان ملل فریاد می کشد که: «از طریق نظامی سایر کشورها را نابود می کند»، راهی جز تقویت بنیه های دفاعی نیست .
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان سیرجان/.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده