ساعت: ۱۸:۲۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۹/۲۱ شناسه خبر: 51320

با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور، پنج واحد آموزشی و یک باب سالن ورزشی در سیرجان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش سیرجان خبر” امروز و همزمان با سفر مهرالله رخشانی‌مهر معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور، پنج واحد آموزشی و یک باب سالن ورزشی در سیرجان به بهره‌برداری رسید.

اکبر محیاپور رئیس آموزش و پرورش سیرجان در این زمینه اظهار کرد: این پنج واحد آموزشی با زیربنای ۵ هزار و ۶۰۰ متر مربع دارای ۵۲ کلاس درس هستند که با اعتبار ۵۵ میلیارد ریال از کمک خیران و مشارکت دولت به اتمام رسیدند که بیش از ۷۰ درصد را خیران مدرسه‌ساز سیرجان پرداخت کردند.

وی افزود: یک‌هزار و ۵۸۰ دانش‌آموز از فضای مناسب و مستحکم آموزشی بهره‌مند شدند و امیدواریم بیش از یک صد مدرسه فرسوده به زودی در این شهرستان با حمایت دولت و خیران نوسازی شوند.

رخشانی‌مهر رئیس سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور همچنین یک باب سالن ورزشی و چند منظوره را در دبیرستان زینب افتتاح کرد، این سالن با هزینه ۳ میلیارد و زیربنای ۴۰۰ مترمربع به پایان رسیده است که اعتبار آن توسط خیرین مدرسه‌ساز سیرجانی پرداخت شده است.

رئیس نوسازی مدارس کشور در جمع خیران مدرسه‌ساز سیرجان گفت: این شهرستان مشارکت خوبی در ساخت مدارس دارد و خیران سیرجانی رتبه ممتاز ساخت مدارس را دارند.

رخشانی‌مهر افزود: مشارکت مردم است که طرح‌ها را آغاز و به اتمام می رساند و بودجه‌های دولتی برای طرح‌های عمرانی کافی نیست فضاهای مستحکم و زیبا را در آموزش و پرورش با مشارکت خیران به اتمام می‌رسند.

شهبار حسن‌پور نماینده مردم سیرجان در مجلس هم خواستار اختصاص بودجه لازم برای بازسازی مدارس فرسوده شهرستان شد و اظهار کرد: خیران ما سهم قابل توجهی را در مراکز آموزشی دارند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده