ساعت: ۱۲:۰۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۱۰/۱۲ شناسه خبر: 51508

علیرضا رزم حسینی با تصویب هیئت دولت به‌عنوان استاندار خراسان‌رضوی انتخاب شده است.

به گزارش “سیرجان خبر” به نقل از تسنیم،علیرضا رزم حسینی با تصویب هیئت دولت به‌عنوان استاندار خراسان‌رضوی انتخاب شده است و رزم حسینی متولد ۱۳۴۰ در کرمان بوده و آخرین مسئولیتش استاندار کرمان بوده است.

قربان میرزایی سرپرست فعلی استانداری خراسان‌رضوی نیز امروز در همایش توسعه و امنیت شهرهای مرزی خراسان‌رضوی در مشهد با اعلام این خبر اظهار داشت: طبق خبرهای رسیده از نشست امروز هیئت دولت «علیرضا رزم‌حسینی» به‌عنوان استاندار خراسان‌رضوی مشخص و معرفی شد. 

حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر؛ نماینده مردم مشهد در مجلس با تائید این خبر اظهار داشت: روز گذشته ‌نظر مجمع را نسبت به انتصاب آقای رزم‌حسینی پرسیدند و شنیدم که امروز ایشان در هیئت دولت انتخاب‌شان نهایی شده است.

علیرضا رزم‌حسینی در مقطعی از دفاع مقدس قائم‌مقام سردار قاسم سلیمانی، فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله بوده است. جانبازی در عملیات خیبر و دریافت نشان فتح از دست رهبر معظم انقلاب و حضور به‌عنوان یکی از بنیان‌گذاران بنیاد حفظ آثار و نشر دفاع مقدس و ریاست این بنیاد در سال ۱۳۶۸ از جمله سوابق وی در سپاه پاسداران است.

ریاست ستاد فرماندهی سپاه هفتم صاحب‌الزمان(عج) که لشکر ثارالله و سپاه استان کرمان را اداره کرده، آخرین مسئولیت رزم‌حسینی در سپاه پاسداران اتقلاب اسلامی است.

وی با پایان جنگ پس از اخذ مدرک کارشناسی علوم اقتصادی و بازرگانی از دانشگاه شهید باهنر کرمان و انتقال به بنیاد مستضعفان، اقدام به تاسیس چند کارخانه در استان کرمان کرده است.

عضویت در هیئت‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه استان کرمان، مدیر‌عاملی و ریاست هیئت‌مدیره مجتمع صنعتی کرمان، مدیر‌عاملی شرکت ماشین‌آلات راهسازی کرمان، مشاور بازرگانی بنیاد مستضعفان و جانبازان، ریاست هئیت‌مدیره شرکت صنایع فلزی آلیاژکاران دوهزار، مدیر‌عاملی شرکت تکنوپروم (ویرجین ایلند)، مدیر‌عاملی شرکت تکنوپروم جنرال تریدینگ، مدیر‌عاملی شرکت ماشین آلات راهسازی کاترپیلار، نایب رئیسی انجمن تولید‌کنندگان و وارد‌کنندگان ماشین آلات ساختمانی و معدنی کشور و ریاست مجمع شرکت آستانه ریل جهت انجام پروژه‌های ریلی کشور از جمله سوابق اجرایی و اقتصادی رزم‌حسینی است.

براساس این گزارش، از اواخر آبان‌ماه امسال علیرضا رشیدیان در پی قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان از استانداری خراسان‌رضوی خداحافظی کرد. از آن زمان تاکنون قربان میرزایی به‌سرپرستی این استانداری منصوب شده بود.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده