ساعت: ۱۵:۵۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ شناسه خبر: 51543

سومین جلسه هماهنگی برگزاری کنگره ۶۵۰۰ شهید استان با حضورجمعی از مسئولین ارشد استان برگزار شد.

به گزارش “سیرجان خبر” به نقل راه آرمان؛سومین جلسه هماهنگی برگزاری کنگره ۶۵۰۰ شهید استان با حضور فرمانده سپاه ثارالله، نماینده ولی فقیه استان، استاندار و جمعی از مسئولین ارشد در محل سالن مرتضوی استانداری کرمان برگزار شد.

رئیس بنیاد حفظ آثار بسیج و سپاه:دستاورد کنگره شهدا سال۷۷  کرمان شکل گیری موزه دفاع مقدس بود/۸۰ درصد وصیت نامه شهدا مربوط به استکبار ستیزی است

سردار حق طلب رئیس بنیاد حفظ آثار بسیج و سپاه امروز صبح در شورای سیاستگذاری کنگره ۶۵۰۰شهید استان کرمان اظهار داشت: استان کرمان یکی از استان هایی است که برای بار دوم توفیق برگزاری شهدا را دارد و برخلاف سایر کنگره ها در کشور کنگره شهدای استان کرمان در سال ۷۷ بسیار باعظمت بود و یکی از دستاوردهای آن شکل گیری موزه دفاع مقدس بود و این تجربه خوب را مردم استان دارند .

وی گفت : بنابراین عنایت رهبری به بحث کنگره ها نشان دهنده موضوع مهم آن است و شهدا هیچ نیازی به برگزاری کنگره ها ندارند و از رحمت الهی بهره مند هستند و ما به آن ها نیازمندیم .

حق طلب خاطر نشان کرد : امروزه مردم و مسئولین ما نیازمند شهدا هستند و شهدا حرف خود را زده اند و به صورت سند راهبردهای آن ها مشخص است و در ۹۵درصد وصیت شهدا به اطاعت پذیری از ولایت فقیه که بزرگترین راهبرد می باشد اشاره شده است.

رئیس بنیاد حفظ آثار بسیج و سپاه عنوان داشت : بعد از انقلاب اسلامی و توطئه های دشمن کلید واقعی حل مشکلات در دست ولایت فقیه بوده است و اگر اطالعت پذیر باشیم همه مشکلات در همه زمینه ها را پشت سر خواهیم گذاشت .

حق طلب با بیان این که قریب به ۸۰درصد از وصیت نامه شهدا مربوط به استکبار ستیزی است ؛بیان کرد : این شهدا به صراحت به شناخت دشمن و ایستادگی در برابر آن اشاره کرده اند و قریب ۸۰درصد هم به مسئله حجاب تاکید داشته اند .

وی ادامه داد: حدود ۶۵درصد شهدا به ساده زیستی و عدم استفاده از اموال بیت المال تاکید داشته اند که این سخنان نشان دهنده جامعه امروز ماست و شهدا برای هر بیماری و مشکلی تجویز خوبی کرده اند .

حق طلب اضافه کرد : این کنگره ها کار بزرگی است و میزان وقت گذاری مقام معظم رهبری برای اعضای کنگره نشان دهنده این موضوع است و امیدواریم استان کرمان از استان هایی همچون ایلام، کردستان، مرکزی و بوشهر که سال آینده باید کنگره برگزار کنند دعوت نمایند تا از تجربیات آن ها استفاده کنند .

رئیس بنیاد حفظ آثار بسیج و سپاه توضیح داد : در استان های دیگر به تعداد شهدا بسته معیشتی در اختیار محرومین قرار می گیرد و در کار جدیدی که در کرمان انجام خواهد شد این است که به تعداد شهدا برای زوج های جوان جهیزیه تهیه می شود .

وی تشریح کرد : وحدت و همدلی از اصلی ترین محورهایی است که بعد از کنگره ها در استان ها به وجود آمده است و امیدواریم این وحدت و همدلی در کرمان نیز ایجاد شود .

حق طلب ادامه داد : کنگره شهدا تبلور قدرت مدیریتی ، طراحی و طرح ریزی استان در اجرای کنگره است و امیدواریم این کنگره برای سایر استان ها نمونه شود .

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان:برگزاری اجلاسیه اصلی کنگره شهدا در نهم اسفند

سردار غلامعلی ابوحمزه فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در شورای سیاستگذاری کنگره ۶۵۰۰شهید استان اظهار داشت: طبق تاکید مقام معظم رهبری باید یاد شهدا زنده نگه داشته شود .

وی گفت: اولین کنگره شهدای استان کرمان در سال ۷۷در استان برگزار شد که از آثار و برکات زیادی برخوردار بود و شکل گیری موزه دفاع مقدس کار بزرگی بود که در آن کنگره صورت گرفت و به طور کلی سنگ بنای شکل گیری موزه دفاع مقدس از کرمان گذاشته شد و این به دلیل نقش کلیدی شهدای استان بود .

ابوحمزه با بیان این که دومین کنگره شهید استان از شهریور سال ۹۶در دستور کار قرار گرفته است ؛ خاطر نشان کرد : با توجه به تجربه ارزشمند کنگره سال۷۷و سایر استان ها به این نتیجه رسیدیم که باید یک کار فاخر و نوعی را شکل دهیم و از تجربیات سایر کشور بهره مند شویم.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان عنوان داشت : جمع بندی بر این شد تا سخنان و بیانات مقام معظم رهبری را در خلال ۲۰ سال گذشته مورد بررسی قرار دهیم و به ۵۸ محور از سخنان ایشان رسیدیم که با کار روی این محورها به ۶ راهبرد دست پیدا کردیم.

وی بیان کرد : این ۶ محور شامل تبلیغی و هنری ، تربیتی و آموزشی ، حفظ و نشر آثار ، خدماتی و اجتماعی و حمایتی ، علمی و پژوهشی ، یادمانی و تجلیلی و گرامیداشتی است و بر این اساس ۲۰کمیته مشخص شد که باید هر کدام در زمان مشخص برنامه خود را ارائه دهند .

ابوحمزه اضافه کرد : در کل ۹۲ برنامه ارائه کرده اند و به شکل هفتگی در روزهای چهارشنبه جلساتی برگزار می شود و موضوعات مورد بررسی قرار گرفت و در جلسه قبل قرار شد تا ۱۰بهمن سال جاری مجموع فعالیت ها و کارهای ستاد کنگره تمام شود .

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان ادامه داد : باید در تاریخ ۲۰ الی۲۸ بهمن در کنار اولویت ها سعی شود اشکالات و ایرادات برطرف شود و همچنین فصل شیدایی به مدت ۱۰ شب شکل گیرد و در تاریخ های ۴الی۹ اسفندماه نیز بحث اجلاسیه ها توسط اقشار را داشته باشیم .

ابوحمزه ابراز داشت : در ۹اسفندماه نیز بحث اجلاسیه اصلی را در محل مصلی امام علی (ع) خواهیم داشت و برنامه ریزی شده تا بعد از کنگره نیز مجموع فعالیت ها با محوریت شهدا ادامه پیدا کند و با توجه به محرومیت و گرفتاری مردم استان جهت گیری کار به محرومیت های استان همچون تهیه جهیزیه ،کمک به مددجویان انجام شود و با محوریت کنگره مشکل محرومیت زدایی در استان حل شود .

نماینده ولی فقیه در استان کرمان:مسئولان برای برگزاری هر چه بهتر کنگره شهدا تلاش کنند

حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در کرمان نیز در شورای سیاستگذاری کنگره ۶۵۰۰شهدای استان اظهار داشت : این مراسم مربوط به بهترین انسان هاست ، شهدای ارزشمندی که جان خود را فدای اسلام و انقلاب اسلامی کردند و در راه ولایت همه سختی را متحمل شدند و در نهایت در این راه جان دادند.

وی گفت : این جان دادن اتمام کار نیست بلکه فرهنگی را به وجود آوردند که کاملا زنده و قابلیت ترویج و بزرگداشت را دارد و فرهنگی انسان ساز است پس به بهانه های مختلف از شهدا تقدیر می کنیم تا خود از این مراسمات مدد بگیریم .

نماینده ولی فقیه در کرمان خاطر نشان کرد : شهدا ویژگی هایی دارند که قابل ترویج و انسان ساز هستند به همین دلیل کنگره ای با حجم و عظمت و به همت همه مسئولان استان و در راس آن سپاه شکل گرفته است و یکی از ویژگی این عزیزان ایمان به خداست و خداوند را توانای مطلق می دانند لذا با وصل به این منبع از هیچ قدرتی ترس ندارند و مجاهد فی سبیل الله هستند .

امام جمعه کرمان ابراز داشت : نبرد دلیرانه آن ها در ۸سال دفاع مقدس مصداق عینی این است که هیچ هراسی ندارند و با خدا معامله کردند و می جنگند.

علیدادی سلیمانی افزود : ویژگی دیگر این شهدا این بود که اهل بینش و آگاهی بودند و درک موقعیت سیاسی و اجتماعی و فرهنگی را کردند و با آگاهی کامل در این نبرد حضور پیدا کردند و با آگاهی به جنگ با سختی ها رفتند و به شرافت خود لطمه وارد نکردند .

وی بیان کرد : ولایت پذیری این شهیدان نکته برجسته دیگر این شهیدان بود زیرا آن ها فهمیده بودند ولایت حیات طیبه است و از آن تبعیت کردند .

علیدادی سلیمانی در پایان افزود : امیدواریم مسئولان برای هر چه بهتر برگزاری کنگره شهدا تلاش کنند تا کنگره ای عظیم  در کشور برگزار کنیم تا بتوانیم تا حدودی دین شهدا را ادا کنیم .

استاندار کرمان:آثار کنگره باید ماندگار شود

محمد جواد فدایی استاندار کرماندر جلسه شورای سیاستگذاری کنگره ۶۵۰۰شهید استان اظهار داشت : این کنگره برای یک موضوع بزرگ شهدا برگزار خواهد شد زیرا شهید یکی از بزرگترین ارزش هاست و بالاتر از هر کار خیر و نیکی شهادت در راه خداست .

وی گفت : شهید از دو جهت مهم و بزرگ است؛یکی از این جهت که بالاترین هزینه که جان خود است را فدا می کند و بالاترین نتیجه را که حفظ اسلام و راه خداست را می گیرد و بالاترین ارزش اتفاق می افتد .

استاندار کرمان خاطر نشان کرد : ما کار بزرگی می خواهیم انجام دهیم پس لازم است بیشترین فعالیت خود را به این موضوع تبیین کنیم و قرار است که آثار کنگره ماندگار شود .

فدایی ادامه داد : ما در این کنگره علاوه بر نگاه اجلاسی که هدفش ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است به دنبال آثار عملی کنگره در زمینه های مسائل فرهنگی ، کمک به محرومین و …هستیم .

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده