ساعت: ۱۵:۲۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۱۰/۲۱ شناسه خبر: 51593

امام جمعه سیرجان گفت:سردمداران آمریکا و اروپا خود دچار بحران و شتابزدگی سیاسی هستند و می دانند قدرت یکه تازی را از دست دادند پس چگونه می خواهند به وعده های دورغین خود عمل کنند.

به گزارش “سیرجان خبر” امام جمعه سیرجان امروز در خطبه های نماز جمعه ضمن تاکید بر عدم اعتماد به اروپا و آمریکا گفت : سردمداران آمریکا و اروپا خود دچار بحران و شتابزدگی سیاسی هستند و می دانند قدرت یکه تازی را از دست دادند پس چگونه می خواهند به وعده های دورغین خود عمل کنند.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمود حسینی افزود : ۴۰ سال مقاومت ملت ایران پس از جنگ و تهدید و تحریم به ثمر نشست و امروز نظام اسلامی در برابر دشمنان مستکبر پیروز شد و نباید فراموش کرد که ۴ دهه با همه مشکلات به اقتدار و پیشرفت رسیدیم و جشن ۴۰ سالگی انقلاب را در حالی برگزار می کنیم که قدرت توخالی استکبار را شکستیم.

وی با اشاره به فرمایشات رهبری معظم در دیدار با مردم قم گفت : همانطور که رهبری عنوان فرمودند مسئولین از اشرافی گری بپرهیزند و برخوردار از فضائل شجاعت و تقوا باشند و به فکر مشکلات اقتصادی مردم به ویژه قشر ضعیف باشند تا این مردم از زندگی بدون دغدغه برخوردار باشند.

خطیب جمعه سیرجان افزود : به قشر جوان و توانمندی های آنان توجه و از فکر آنان در رفع مشکلات استفاده شود و بدانیم جوانان در زمینه های مختلف قدرت ابتکار و کارگشایی و مدیریت دارندو ضرورت دارد قدردان این قشر باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی با قدردانی از سربازان گمنام امام زمان عج در شناسایی عوامل اخلال در نظام ارزی و پولی کشور و دستگیری آنان گفت : این اقدام موجب شکست خیلی از طرح های دشمنان داخلی و خارجی در ایجاد یاس و ناامیدی قشرهای مختلف مردم شد و امروز نظارت ها باید بیشتر و دقیق تر باشد تا همچنان مفسدان اقتصادی و طراحان جنگ اقتصادی در برابر ملت ایران ناکام و شکست خورده باشند.

امام جمعه سیرجان به مسئولین شهرستان هم گفت : متاسفانه به نظر می رسد در این شهرستان گرانی برخی مایحتاج عمومی مردم همانند اقلام خوراکی وگوشت و سایرکالاها گران تراز سایر شهرستان ها و مناطق به دست مردم می رسد که تاکید می کنم مانع از این رشد فزاینده اجناس و اقلام شوید.

وی با تبریک میلاد حضرت زینب سلام الله علیها آن حضرت را الگوی مقاومت وایستادگی در برابر ظلم و ظالم عنوان کرد و گفت : باید درس شجاعت و ولایتمداری را از آن حضرت یادگرفت ودر کنار رهبر و امام خو همیشه یاور مظلوم و دشمن ظالم بود.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی به مناسبت های مختلف هفته از جمله روز پرستار هم اشاره کرد و این قشر را از جمله انسان های دانست که خدمت شان همیشه عبادت و کارشان مورد رضایت مردم و خداوند است.

امام جمعه سیرجان در خطبه اول هم با اشاره به آیات سوره لقمان به توحید مالکیت و ربوبیت خداوند پرداخت و گفت : در توحید مالکیت خالق رب است که مردم ، هستی و خلقت نیازمند اوست و خداوند هیچگاه نیازمند به مخلوق نیست و ما باید ستایش خداوند را برای ابراز بندگی داشته باشیم.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده