ساعت: ۱۳:۵۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۱۲/۱۴ شناسه خبر: 52158

فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان از اجرای طرح تشدید مقابله با تهیه ، تولید و توزیع مواد محترقه و منفجره در چهارشنبه پایان سال با همکاری اتاق اصناف در این شهرستان خبر داد.

فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان در گفت وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی “سیرجان خبر” از اجرای طرح تشدید مقابله با تهیه ، تولید و توزیع مواد محترقه و منفجره در چهارشنبه پایان سال با همکاری اتاق اصناف در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ محمد رضا ایران نژاد در رابطه با این خبر گفت:  نیروی انتظامی با تمام قوا با همکاری اتاق اصناف و اتحادیه های زیر مجموعه با افراد سود جو و فرصت طلبی که اقدام به تهیه ، تولید و توزیع مواد محترقه دست ساز غیرمجاز می کند و موجبات ایجاد بی نظمی و تخریب اموال عمومی و دولتی و صدمات جبران ناپذیر به هم وطنان می شوند برخورد قانونی خواهد شد.
وی افزود: متصدیان واحدهای صنفی که به صورت عمده در امر خرید و فروش مواد محترقه و منفجره فعالیت دارند بایستی از فروش مواد اولیه تهیه مواد محترقه به کودکان و نوجوانان خودداری کنند.
سرهنگ” ایران نژاد ” تصریح کرد: اگرچه مراسم  چهارشنبه سوری برای همه یک روز هیجان انگیز است ولی درسال های اخیر متاسفانه این رسم شیرین جای خود را را به ترقه بازی و استفاده از مواد محترقه وخطرناک داده که بیشترین قربانیان آن نیز کودکان و نوجوانان هستند.
وی خاطر نشان کرد: والدین باید در شادی فرزندان مشارکت داشته و در تهیه وسایل آتش بازی بی خطر و مفرح آن ها را همراهی کنند و مراقب باشند در شب چهارشنبه آخر سال فرزندانشان از به کارگیری مواد آتش زا و انفجاری پرهیز کنند.
فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان خطاب به جوانان و نوجوانان توصیه کرد : شادی و نشاط  خود را در آستانه فصل بهار و عید نوروز با بی احتیاطی های چهارشنبه آخر سال به غم و اندوه تبدیل نکنند.
وی یادآور شد: شهروندان از نگهداری مواد محترقه و وسایل آتش بازی (حتی مواد استاندارد)در نزدیکی وسایل حرارتی و برقی جدا خودداری کرده و از برپایی آتش در معابر باریک و در نزدیکی تیرهای برق و یا ایستگاه های تقلیل فشار گاز و پارکینگ عمومی اجتناب ورزند.
این مقام انتظامی بیان داشت:مردم باید بارعایت حقوق شهروندی از پرتاب نارنجک و مواد محترقه به ساختمان ها که موجب آسیب رساندن و بد منظره کردن آن ها و سیمای شهر می شود پرهیز کنند.
وی در پایان با اشاره به برخورد جدی پلیس با متخلفان در چهارشنبه آخر سال گفت: طبق ماده ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی هرکس با هیاهو وجنجال یا تحرکات غیر متعارف یا تعرض به افراد موجب اختلال در نظم وآسایش عمومی شود و یا مردم را از کسب وکار باز دارد به حبس از ۳ ماه تا یک سال و تا ۷۴ ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده