ساعت: ۱۷:۰۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۱/۱۶ شناسه خبر: 52464

امام جمعه شهرستان سیرجان ظهر امروز در خطبه های نمازجمعه گفت:امروز پیروزی ما در گرو مقاومت و ایستادگی و مقابله با طاغوت است و کسانی که علیه نظام اسلامی ایستادند همان کسانی هستند که در صدر اسلام هم مقابل پیامبر و اسلام ایستادند.

به گزارش”سیرجان خبر”امام جمعه شهرستان سیرجان ظهر امروز در خطبه های نمازجمعه با تبریک عید مبعث و اعیاد ماه شعبان گفت : هدف بعثت مبارزه با طاغوت و بندگی خداوند است امروز هم دشمنی غرب به خاطر ادامه همین راه است و همه دشمنانی که علیه نظام اسلامی قد علم کردند تا این هدف و راه را از مردم بگیرند.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمود حسینی اسلام ناب محمدی را هدایت بخش ملت ها عنوان کرد و گفت : امروز پیروزی ما در گرو مقاومت و ایستادگی و مقابله با طاغوت است و کسانی که علیه نظام اسلامی ایستادند همان کسانی هستند که در صدر اسلام هم مقابل پیامبر و اسلام ایستادند.

وی به حادثه سیل اخیر اشاره کرد و گفت : باران که رحمت الهی است و این رحمت نوید بخش سالی خوب و ایام پربرکت را دارد اما برنامه ریزی های مردم و مسئولین می باید موجب شود که باران و نعمات خداوند به خرابی و سیل ویرانگر تبدیل نشود لذا ما حق نداریم دیگران را متهم کنیم و مقصر بدانیم و باید در شاخصه های ساخت و ساز و حتی رودخانه ها توجه کنیم و همه ایام آماده بارش رحمت الهی باشیم و بهره ببریم از این نعمت و رحمت تا دچار خسارت نشویم.

خطیب جمعه سیرجان بکارگیری سلائق شخصی را در طرح ها و برنامه ها ی عمرانی و حتی اقتصادی و فرهنگی را موجب عدم حصول نتیجه مناسب عنوان کرد و افزود : بایستی همه طرح ها با مشورت و خرد جمع مطلع و مرتبط و همراه با کارشناسی باشد تا نهایت بهر وری از هر اقدام و طرح عاید مردم و کشور شود.

خطیب جمعه سیرجان با قدردانی از ارتش و سپاه در سیل اخیر و همچنین به دشمنی آشکار آمریکا دراین حادثه هم اشاره کرد و گفت : مسدود بودن حساب ها و یا کارشکنی در ارسال کمک های جهانی به سیل زدگان جنایتی دیگر علیه ملت ایران است و خوب است کسانی که هنوز آمریکا و سردمداران مستکبر این کشور را نشناختند درس عبرت بگیرند و دم از حمایت آمریکا از ملت نزنند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی به روزملی فناوری هسته ای ۲۰ فروردین و کارشکنی آمریکا در تعهدات خود در فناوری هسته ای هم پرداخت و گفت: در مکتب ما و فتوای مراجع تقلید ساخت بمب اتم حرام و جایز نیست اما استفاده از مزایای دیگرکه موجب پیشرفت نظام اسلامی است لازم و ضروری است لذا مسئولین ما در این زمینه تلاش بیشتری کنند تا فناوری هسته ای کامل شود.

وی به مناسبت ۲۱ فروردین روز بنیاد مسکن هم اشاره کرد و خدمات این نهاد را بی شمار دانست و گفت : مسئولین در آینده با رعایت مساوات لازم نقش خود را در تامین مسکن محرومین ایفا کنند.

امام جمعه سیرجان درپایان نسل جوان را نسلی پویا و پرتلاش دانست و از آنان خواست با کسب علم و تجربه و همچنین تقوا و بصیرت خود را برای مسئولیت های بیشتر آماده کنند و بدانند دشمنان همیشه به دنبال دلسردی و گوشه نشینی این نسل بوده اند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده