ساعت: ۰۸:۱۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۲/۱۴ شناسه خبر: 52856

مدیر گروه بیماری های بهداشت و درمان دانشکده علوم پزشکی سیرجان گفت:با توجه به بارش های مفید وبه موقع بهاره امسال و تولید ورونق فرآورد های لبنی ودامی درصورتیکه مردم و شهروندان درخصوص مراقبت از بیماری تب مالت رعایت اصول کنترلی را ننمایند امسال بطور متوسط هرماه ۱۲تا۱۵ نفر مبتلابه تب مالت درسطح شهرستان سیرجان خواهیم داشت.

به گزارش “سیرجان خبر”بیماری تب مالت بیماری مشترک انسان و دام است که به بیماری هزار چهره معروف است، زیرا این بیماری با بسیاری از بیماری های دیگر مثل ستون فقرات دیسک کمر و بیماری کلیوی اشتباه گرفته می شود.


مدیر گروه بیماری های بهداشت و درمان در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: باتوجه به بارش های مفید وبه موقع بهاره امسال و تولید ورونق فرآورد های لبنی ودامی درصورتیکه مردم و شهروندان در خصوص مراقبت از بیماری تب مالت رعایت اصول کنترلی را ننمایند امسال بطور متوسط هرماه ۱۲تا۱۵نفر مبتلا به تب مالت درسطح شهرستان سیرجان خواهیم داشت.

اسدی درخصوص علائم این بیماری گفت:بیماری تب مالت علائمی مانند تب،عرق شبانه، لرز شدید ستون فقرات و لرزش شدید عضلانی که در علم پزشکی این بیماری به نام بیماری  هزار چهره نام دارد که می تواند با خیلی از بیماری های دیگر اشتباه گرفته شود.

مدیر گروه بیماری های بهداشت و درمان اظهار داشت:عامل بیماری تب مالت سایکروفیل(میکروب سرما دوست است)و برخلاف نظر عمومی هرچه شرایط سرمایی وفریز فراهم سازیم رشد وتکثیر میکروب تب مالت بیشتر خواهد شد.

وی در خصوص راه های انتقال این بیماری گفت:از راههای انتقال این بیماری می توان به مصرف پنیر سنتی که در پوست یا کلو نگهداری می شود و معمولا عشایر برای تولید پنیر از آن استفاده می کنند و شیر را نمی جوشانند و اعتقاد غلطی دارند که شیر نجوشد بهتر پنیرمی شود و این باور درست نیست و باید اصلاح شود و مصرف شیر که به شکل فله از مغازه ها و دامپروری یا جایی دیگر تهیه می گردد و جوشانده نمی شود و یا با دقت و علمی جوشیده نمی شود و طریقه صحیح جوشاندن شیربدین صورت است که بعد از آنکه شیر به نقطه جوش و قل زدن رسید به مدت ۴ دقیقه شیر را بهم بزنیم و تا حرارت نقطه جوش به تمام سطح شیر برسد و کافی است که زیاد جوشیدن باعث گرفتن ته شیر می گردد و بوی خاکستری در شیر ایجاد می شود که تمام خواص و املاح ضروری شیر از بین می رود.

مدیر گروه بیماری های بهداشت و درمان اذعان داشت:استفاده از بستنی سنتی که شیر آن پاستوریزه نشود و خوب نجوشد و اکثر جاهای که دستگاه قیف زن بستنی نصب شده و مغازه بسیاری کوچک است جایی برای گاز و ظروف جوشاندن شیر ندارد و در مسیرهای پر رفت و آمد بازار یا خیابان قرار می دهند که باید به سلامت بستنی شک کرد.
ا
وی در پایان از تمامی همشهریان درخواست کرد که به دلیل فصل گرما و تابستان رعایت بهداشت فردی بخصوص شستن دست ها را جدی بگیرند و هرگز از مصرف موادغذایی و موادی که فوری و بشکل دوره گرد تهیه و بعضا در جمعه بازار و معابر عرضه می گردد جدا خودداری فرمایند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده