ساعت: ۱۴:۵۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۳/۷ شناسه خبر: 53060

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان سیرجان گفت:درحال حاضر ۱۰هزار نفر فاقد کارت ملی هوشمند در شهرستان سیرجان می باشند.

به گزارش سرویس اجتماعی “سیرجان خبر”سازمان ثبت احوال یکی از سازمان های دولتی است که جمع‌آوری اطلاعات و آمار جمعیتی را به عهده دارد،این سازمان با وظایف و عملکردی مستقل، از نهادهای زیرمجموعه وزارت کشور است.

سازمان ثبت احوال وظیفه تهیه اطلاعات ثبتی اساسی مانند وقایع چهار گانه شامل زاد و ولد، مرگ و میر و ازدواج و نیز صدور مدارک هویتی مانند شناسنامه را بر عهده دارد.

جهانی رئیس اداره ثبت احوال شهرستان سیرجان در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ما در خصوص بیشترین و فرآوان ترین نام های که در شهرستان سیرجان نامگذاری شده است گفت:در اسامی متولدین پسر امیرعلی ، امیرحسین ، ابوالفضل ، آراد ، کیان و در اسامی متولدین دختر فاطمه ، هلما ، آوا ، آیلین بیشترین سهم را داشته اند.

وی درادامه افزود:از۱۳۹۷/۱/۱تا ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ ۵۲۲۱نفر در شهرستان سیرجان متولد شده اند.

جهانی در خصوص کارت ملی هوشمند در شهرستان سیرجان گفت:۲۰۰هزار نفر در شهرستان سیرجان واجد شرایط گرفتن کارت ملی هوشمند بوده اند که طی سالیان گذشته پروژه های اجرا شده است تا تمام افراد واجد شرایط کارت ملی هوشمند دریافت کنند.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان سیرجان ادامه داد:در آخرین مرحله آمار گیری اداره ثبت شهرستان سیرجان در نیمه اول سال گذشته از ۲۰۰هزار نفر۳۴هزار نفر باقی مانده که کارت ملی هوشمند دریافت نکرده اند و طرحی به نام پایش هویتی در شهرستان اجرا شد که با اجرای این طرح از ۳۴ هزار نفر ۲۴ هزار نفر ثبت نام کارت ملی هوشمند را انجام داده اند و درحال حاضر ۱۰هزار نفر فاقد کارت ملی هوشمند در شهرستان سیرجان می باشند.

وی در خصوص آخرین تصمیماتی که دولت برا کسانی که کارت ملی هوشمند دریافت نکرده اند گفت: تا قبل از اسفندماه ۹۷بنا براین شد که با سریال های کارت ملی قدیم که در سیستم‌های اداری تعریف شده بود کار اداری اشخاص که کارت ملی هوشمند دریافت نکرده اند انجام شود.

جهانی گفت:در سال جدید سازمان ثبت احوال کشور سریالهای کارت ملی قدیم را باطل کرد و تا تاریخ ۱۳۹۸/۳/۱ به آنها مهلت داده که برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام نمایند.

وی درادامه افزود:اشخاصی که کارت ملی هوشمند دریافت نکرده اند به دفاتر پیشخوان مراجعه نمایند و ثبت نام کارت ملی هوشمند را انجام دهند زمانی که ثبت نام کارت ملی را انجام دهند یک کد رهگیری برای آنها صادر می شود که می توانند با این کد رهگیری کارهای اداری خود را انجام دهند.

جهانی در خصوص طولانی شدن مدت زمان تحویل کارت ملی های هوشمند گفت:پوکه های کارت ملی از کشورهای خارج وارد می شده است، که با توجه به اقتصاد مقاومتی تصمیمی براین گرفته شد که پوکه های کارت ملی در داخل کشور تولید شود متولی این کار چاپ خانه بانک ملی مرکز است که این کار به انبوه سازی رسیده است و درحال تولید می باشد.

وی اذعان داشت:طبق قول سازمان ثبت احوال کشور کارت ملی ها تا پایان نیمه اول سال ۹۸ به دست متقاضیان خواهد رسید.

جهانی در پایان افزود:افرادی که کارت ملی هوشمند دریافت نکرده اند در ادارات و کارهای اداری به مشکل برخواهند خورد.

مصاحبه:مسلم سعید

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده