ساعت: ۱۶:۵۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۰۵/۲۳ شناسه خبر: 59598

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر سیرجان از آمادگی این مجموعه معدنی و صنعتی جهت ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان کمیته امداد در مناطق محروم استان خبر داد.

به گزارش “سیرجان خبر”جمشید ملارحمان در دیدار با مدیرکل کمیته امداد استان کرمان ضمن تشکر از اقدامات خوب و مؤثر کمیته امداد در زمینه‌های مختلف به‌ویژه در بحث مسکن و اشتغال پایدار برای محرومان اظهار کرد: رسالت امدادگران کمیته امداد رسالت سنگینی است.

وی بابیان اینکه مجموعه معدنی و صنعتی گل و گهر رسالت اجتماعی خود را باید از مناطق ضعیف شروع کند افزود: اولویت این مجموعه معدنی و صنعتی در راستای عمل به وظیفه و مسئولیت اجتماعی خود حمایت از محرومان به‌ویژه رسیدگی به مناطق محروم است و در این زمینه آماده همکاری و همراهی بیشتر با کمیته امداد است.

یحیی صادقی، مدیرکل کمیته امداد استان کرمان نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت فقر و محرومیت استان اذعان کرد: معضلات اجتماعی و مشکلات اقتصادی که در جامعه ایجاد می‌شود ورودی آن به سمت کمیته امداد است.

وی بابیان اینکه نگاه ما در کمیته امداد نگاه توانمندسازی است افزود: بر اساس اعلام معاون اول رئیس‌جمهور بیش از ۴۰ درصد اشتغال کشور توسط کمیته امداد ایجادشده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان ادامه داد: در چهارماهه امسال نیز حدود ۴۰ درصد اشتغال استان توسط کمیته امداد ایجادشده است.

صادقی به ارائه بسته‌های تشویقی به کارفرمایانی که مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و یا فرزندان آن‌ها را به کار بگیرند اشاره و بیان کرد: کارفرمایانی که فرزندان مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان را به کار بگیرند علاوه بر پرداخت سهم بیمه حق کارفرما به مدت دو سال توسط کمیته امداد، به ازای به‌کارگیری هر فرزند مددجو مبلغ ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به آن‌ها پرداخت می‌شود.

وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از همکاری خوب مجموعه گل گهر با برنامه‌های این نهاد درزمینهٔ توانمندسازی مددجویان و هم‌چنین احداث مسکن برای خانواده‌های تحت بر تعامل و ادامه همکاری مجموعه گل گهر با برنامه‌های مختلف کمیته امداد در راستای توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت به‌ویژه در مناطق محروم تأکید کرد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده