ساعت: ۱۴:۳۹ منتشر شده در مورخ: ۱۴۰۰/۰۱/۴ شناسه خبر: 61617

رییس پایگاه انتقال خون سیرجان گفت: با توجه به شرایط ناپایدار ذخیره خونی مردم شهرستان سیرجان در ایام نوروز اهدای خون به بیماران نیازمند را فراموش نکنند.

رییس پایگاه انتقال خون سیرجان در گفت و گو با خبرنگار “سیرجان خبر” اظهار کرد: پایگاه انتقال خون وظیفه تامین خون و فرآورده‌های خونی سالم و کافی برای بیماران نیازمند را دارد.

موسوی اذعان کرد: نیاز به خون و فراورده‌های آن یک نیاز ضروری است زیرا نمی‌شود خون را به هیچ روشی تولید کرد و بیماران زیادی مانند بیماران سرطانی و…. در استان کرمان و شهرستان سیرجان نیازمند فراورده‌های خونی هستند.

وی افزود: عمر بعضی از فراورده‌های خونی همچون پلاکت سه روز است و با توجه به تعطیلی ۱۳ روزه ایام نوروز، امیدواریم با کمک مردم و اهدای خون آنان در تعطیلات نوروزی با مشکلی در تأمین خون و فراورده‌های خونی مراکز درمانی مواجه نشویم.

رییس پایگاه انتقال خون سیرجان گفت: در سال ۱۴۰۰ پایگاه انتقال خون شهرستان سیرجان واقع در میدان انقلاب ابتدای خیابان ابن سینا همه روزه از ساعت ۸ الی ۱۳ در تعطیلات نوروز بجز ششم و سیزدهم فروردین آماده پذیرش افراد برای اهدای خون است.

وی با بیان اینکه تا به حال کسی نبوده که با مراجعه به پایگاه‌های انتقال خون و با اهدای خون به کرونا مبتلا شود گفت: در پایگاه انتقال خون تمام پروتکل های بهداشتی رعایت میگردد و اهداکنندگان با خیال راحت برای اهدای خون مراجعه نمایند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده