ساعت: ۱۴:۱۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۱۱/۴ شناسه خبر: 61268

رییس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: متاسفانه 70 درصد پول کشور بین 200 شرکت توزیع می‌شود و ما اشتغال خرد و شهرک‌های صنعتی را فراموش کرده‌ایم.

به گزارش “سیرجان خبر” شهباز حسن‌پور پیش از ظهر امروز چهارم بهمن‌ماه در نشست مشترک مجمع نمایندگان با اعضای اتاق بازرگانی کرمان با اشاره به اقدام فعالان اقتصادی به محوریت اتاق کرمان و همکاری موسسه خیریه در ساخت 120 مدرسه( 720 کلاس) در استان کرمان، گفت: همه نمایندگان باید در احداث 120 مدرسه به اتاق بازرگانی کرمان کمک کند؛ 260 مدرسه در استان بدون سرویس بهداشتی وجود دارد که امیدوارم این آمار اشتباه باشد.

وی گفت: 120هزار سرپرست خانوار در استان کرمان فاقد هرگونه بیمه هستند که باید یک نهضتی در استان آغاز شود به طوری که تا پایان سال مشکل تعدادی از این خانوارها را حل کنیم و باید فرهنگسازی لازم در زمینه پوشش بیمه صورت گیرد.

نماینده سیرجان و بردسیر در مجلس در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: متاسفانه 70 درصد پول کشور بین 200 شرکت توزیع می‌شود و ما اشتغال خرد و شهرک‌های صنعتی را فراموش کرده‌ایم.

محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: در استان کرمان فضای کسب و کار رتبه مطلوبی ندارد و یک آسیب شناسی در این زمینه انجام شده و از امروز اتاق بازرگانی کرمان مسئول پایش فضای کسب و کار استان باشد.

وی تاکید کرد: قواعد بانکی و سایر قوانین در همه کشور یکسان است و استان کرمان تقریبا رتبه آحر فضای کسب و کار را دارد که این زیبنده این خطه پرپتانسیل و پر ظرفیت نیست.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس بیان کرد: حدود 400 هزار نفر جمعیت استان بدون هرگونه پوشش بیمه‌ای هستند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده