ساعت: ۰۹:۲۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۱۰/۶ شناسه خبر: 22516

امام جمعه سیرجان گفت:دی یک واقعه فراموش نشدنی است که مردم با تمام وجود مقابل توطئه‌گران که از طرف آمریکا و اسرائیل حمایت می‌شدند ایستادند.

به گزارش“سیرجان خبر” حجت‌الاسلام سید‌ محمود حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سیرجان اظهار داشت: مراسم 9 دی یک جشن پیروزی در مقابل استکبار جهانی است چراکه در فتنه سال 1388 به طور یقین هدف براندازی نظام جمهوری اسلامی بود.

وی افزود: مردم فراموش نمی‌کنند که توطئه‌گران چه جنایاتی را مانند آتش زدن مساجد، اهانت به عکس امام و شهدا، مقابله با مردم و هتک حرمت به امام حسین (ع) را مرتکب شدند.

حسینی گفت‌: 9 دی یک واقعه فراموش نشدنی است که مردم با تمام وجود مقابل توطئه‌گران که از طرف آمریکا و اسرائیل حمایت می‌شدند ایستادند و پیروز میدان مقاومت شدند و این روز در تاریخ ملت ایران باید زنده بماند.

وی از برگزارکنندگان ‌رزمایش ارتش در دریای عمان قدردانی کرد و بیان داشت: پیام این رزمایش صلح برای کشورهای منطقه است و آمادگی و اقتدار نظام جمهوری اسلامی و امنیت منطقه را در پی دارد.

خطیب جمعه سیرجان از نوکری کشورهای نفت‌خیز منطقه در برابر آمریکا انتقاد کرد و افزود‌: از دیگر شیطنت‌های دشمن علیه نظام اسلامی علاوه بر تحریم‌ها و مخالفت‌ها، کاهش بهای نفت است که به نوعی می‌خواهند به ملت و کشور ما ضربه بزنند.

حسینی خاطرنشان کرد: راه حل همان اقتصاد مقاومتی بر اساس فرموده مقام معظم رهبری و صرفه‌جویی است و در این زمینه دولت هم موظف است به برنامه اجرایی در زمینه عدم تکیه بر نفت و صادرات غیر نفتی برسد.

وی با تسلیت شهادت امام حسن عسکری (ع) و تبریک آغاز امامت حضرت مهدی (عج) گفت‌: برای فراهم کردن زمینه ظهور حضرت، باید جامعه را به ارزش‌های اسلامی رساند و ارزش‌های به دست آمده از فرهنگ محرم و صفر بماند.

امام جمعه سیرجان به هفتم دی ماه و تشکیل نهضت سوادآموزی اشاره کرد و نظام اسلامی را برترین کشور در جهان برای ریشه‌کن کردن بی‌سوادی دانست و بیان داشت: نظام اسلامی که مجری قانون اسلام است این موفقیت را از برنامه‌های اسلامی گرفته و با بسیج همگانی به موفقیت رسیده است.

حسینی تصریح کرد: هر جا بسیج همگانی باشد مردم پیروز میدان هستند که در نهضت سوادآموزی هم دولت با مشارکت مردم وارد عمل شد و موفق شد.

وی به هفته وقف هم اشاره کرد و عنوان داشت: امروز ما وقف برای حسینیه‌ها و روضه‌خوانی‌ها فراوان داریم که ضرورت دارد در وقف‌های جدید، وقفیات خود را در ساخت حوزه‌های علمیه‌، نشر و ترویج کارهای فرهنگی، مسکن و ازدواج جوانان، اشتغال بیکاران و کمک به فقرا و ایتام و افراد بی‌سرپرست داشته باشند تا خیلی از مشکلات جامعه به وسیله وقف حل شود.

امام جمعه سیرجان در خطبه اول به مبحث تقوا و سبک زندگی بر اساس تقوا پرداخت و فراهم کردن زمینه حاکمیت تقوا در زندگی را وظایف همگان عنوان کرد و گفت: با تقوا و نزدیکی به خدا سعادت و خوشبختی در همه زوایای زندگی و حتی جامعه موج می‌زند و امروز همه مشکلات ما در نبود تقوا است.

وی ثبات قدم را از خصایص اعضای شورای اسلامی شهر عنوان کرد و اظهار داشت: با انتخاب شهردار جدید امید است که بتوان به طور جدی امور شهر را به انجام رساند و خواسته مردم را مدنظر قرار داد.

خطیب جمعه سیرجان در ادامه ارتحال حجت‌الاسلام غیوری را تسلیت گفت و افزود: وی مدت دو سال در شهر سیرجان در دوران ستم‌شاهی تبعید بودند و مردم این شهر وی را می‌شناختند و به زودی مراسم گرامیداشتی هم برای ایشان برگزار می‌شود.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده