ساعت: 19:40 منتشر شده در مورخ: 2018/10/2 شناسه خبر: 50637
قابل توجه مسئولین/

مجتمع مسکونی سلامت سیرجان پس از گذشت چندین سال همچنان با مشکلاتی برای ساکنین مواجه است که متاسفانه هیچ گونه اقدامی از سوی مسئولین و تعاونی مسکن در خصوص مشکلات اهالی این مجتمع صورت نمی گیرد.

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی “سیرجان خبر” دسترسی به مسکن مناسب از اساسی‌ترین نیازهای انسانی است که با افزایش جمعیت شهری شهروندان این نیاز بیشتر از هر زمان دیگری به چشم می خورد که این نیاز در سیرجان با جمعیت مهاجرپذیر با ساخت مسکن های انبوه تا حدودی برطرف شده است اما این مسکن ها باعث بوجود آمدن مشکلاتی برای ساکنین شده است.

یکی از این مجتمع های مسکونی،مسکن سلامت است که توسط شبکه بهداشت و درمان کار سخت آن در سیرجان آغاز شد و اکنون پس از گذشت چندین سال همچنان با مشکلاتی برای ساکنین مواجه است که متاسفانه هیچ گونه اقدامی از سوی مسئولین و تعاونی مسکن در خصوص مشکلات اهالی این مجتمع صورت نمی گیرد.
در گفت و گوی خبرنگار ما با تنی چند از اهالی این مجتمع مسکونی، از جمله مشکلاتی که بیان شد می توان به نبود پارکینگ برای خودروهای ساکنین اشاره کرد که باید خودرو در محوطه و زیر گرد و غبار پارک کنند و از دیگر مشکلات این مجتمع مسکونی می توان به خاکی بودن محوطه و راه رفت و آمد خودروها اشاره کرد که می تواند باعث ایجاد گرد و غبار و ورود به حریم منازل شود.
از دیگر مشکلاتی که ساکنین این مجتمع با آن دست و پنجه نرم می کنند وجود زباله و نخاله های ساختمانی در محوطه این مجتمع مسکونی می باشد که باعث هجوم سگ های ولگرد به این منطقه شده اند و در کنار آن می تواند مشکلات بهداشتی در خصوص این حیوانات را در پی داشته باشد
عدم وجود فضای سبز و وسایل بازی کودکان در این مجتمع مسکونی از دیگر مشکلات عدیده ساکنان این مجتمع هستند که حتی مکانی برای اوقات فراغت شهروندان و بازی کودکان ندارد و باید برای سرگرمی و تفریح به مجتمع های مجاور شهرک سلامت بروند.
از نکات منفی این مجتمع می توان به ساختمان نیمه کاره و رها شده در اطراف آن اشاره کرد که در فصل سرد می تواند پناهگاه معتادین و ایجاد خطر برای ساکنین مجتمع در پی داشته باشد و ممکن است در صورت عدم پیشگیری در آینده خطرآفرین باشد.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری سیرجان در رابطه با مشکلات فضای سبز مجتمع سلامت گفت:در بحث فضای سبز مجتمع سلامت قبلا در جای دیگری از این منطقه و در مجتمع های همجوار فضای سبز ایجاد و از وسایل تجهیز شده است و در ۸ سال پیش که این مجتمع ساخته شده است در این مکان کاشت چمن صورت گرفته است که بعلت عدم رسیدگی متاسفانه خشک شده اند.

سعیدی در ادامه افزود:در بحث سگ های ولگرد طی قرادادی که روز گذشته از سوی شهرداری منعقد شده است قرار بر این شد که مکانی برای نگهداری سگ های ولگرد اختصاص داده شود و عمل زنده گیری و عقیم سازی در این مکان صورت می پذیرد.

وی در پایان گفت:در بحث زباله باید شهرداری و تعاونی مسکن ورود پیدا کنند تا عمل برداشت زباله از این مجتمع مسکونی طبق روال و برنامه صورت پذیرد و از انباشت زباله و مشکلات بهداشتی جلوگیری بعمل آید.

امیدواریم مسئولین و شبکه بهداشت و درمان هر چه سریع تر نسبت به رفع مشکلات ساکنین این مجتمع تدبیری اتخاذ کنند تا شرایط ساکنین این مجتمع ها همچون مجتمع های همجوار از حداقل امکانات رفاهی برخوردار شوند.

گزارش:طناز بیطرفان

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده