ساعت: 10:48 منتشر شده در مورخ: 2019/08/3 شناسه خبر: 54502

محمدی فرمانده پلیس راه شهرستان سیرجان گفت: در سه ماه اول امسال بیش از ۶ هزار تخلف کمر بند ایمنی در محور های برون شهری شهرستان سیرجان اعمال قانون شده اند.

فرمانده پلیس راه شهرستان سیرجان در گفت و گو با خبرنگار “سیرجان خبر” اظهار داشت: با توجه به اینکه ۶۷ درصد تصادفات برون شهری در جاده های شهرستان سیرجان به علت واژگونی است ، بستن کمربند اینمی توسط سرنشینان به ویژه سرنشینان عقب خودرو موجب کاهش جدی مرگ و میر و تلفات جرحی اینگونه تصادفات می شود.

سرهنگ پیام محمد افزود : در سه ماه اول امسال بیش از ۶ هزار تخلف کمر بند ایمنی در محور های برون شهری شهرستان سیرجان اعمال قانون شده اند.

وی افزود: بستن کمربند ایمنی برای سرنشینان جلو وعقب خودرو الزامی است و عدم اجرای آن ۶۰۰ هزار ریال جریمه برای متخلفان در پی دارد.

محمدی افزود: در بیشتر تصادفات ، کمربند ایمنی نجات دهنده جان راننده و سرنشینان خواهد بود هر چند رانندگان تمام احتیاطهای لازم را رعایت نمایند ولی امکان دارد رانندگان پر خطر،بی تجربه یا رانندگان که مواد مخدر مصرف نموده اند با خودرآنها  برخورد نمایند. پس حتما کربند ایمنی را ببندید چرا که شما نمیدانید چه هنگامی با این رانندگان پر خطر مواجه خواهید شد لذا کمربند ایمنی شانس زنده ماندن و هوشیار بودن سرنشین های خودرو را پس از تصادفات افزایش می دهد.

فرمانده پلیس راه شهرستان سیرجان گفت: با توجه به اهمیت استفاده از کمر بند ایمنی توسط تمام سرنشینان انواع خودرو ، چنانچه سرنشینان وسیله نقلیه تصادفی از کمربند ایمنی  استفاده می کردند و کنترل لازم صورت می گرفت. قطعا تعداد جانباختگان و مصدومان حوادث ترافیکی کاهش می یافت.

محمدی در پایان گفت:در این راستا پلیس راه مستند به ماده ۱۱۹ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی و پیرو دستورالعمل ه و ابلاغیه های صادره به طور جد به کلیه رانندگان و سرنشینان توصیه می نماییم که به تکلیف قانونی خود در این خصوص عمل نمایند.

مصاحبه:مسلم سعید

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده