ساعت: ۱۴:۳۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۶/۱۰ شناسه خبر: 54942

فاز اول طرح استفاده از پنل های خورشیدی در دانشگاه صنعتی با خروجی ۲۰ کیلو وات انرژی برق و با اعتبار ۲۲۰ میلیون ریال با حضور جمعی از مسئولین شهرستان سیرجان افتتاح شد.

به گزارش سرویس اجتماعی “سیرجان خبر” فاز اول طرح استفاده از پنل های خورشیدی در دانشگاه صنعتی با خروجی ۲۰ کیلو وات انرژی برق و با اعتبار ۲۲۰ میلیون ریال با حضور جمعی از مسئولین شهرستان سیرجان افتتاح شد.

گفتنی است این پنل های خورشیدی علاوه بر تولید برق در زمینه های تحقیقاتی و پژوهشی دانشگاه نیز مورد استفاده قرار می گیرند و فاز دوم طرح تا پایان سال جاری افتتاح خواهد شد.

سرپرست فرمانداری سیرجان با اشاره به لزوم صرفه جویی در منابع انرژی گفت: با عنایت به مصوبه ایجاد پنل های خورشیدی توسط ادارات دولتی اولین اداره ای که از پنل خورشیدی در تولید برق اداره خود استفاده کرد، اداره دامپزشکی بود و پس از آن دانشگاه صنعتی و از آنجایی صرفه جویی در منابع انرژی از جمله برق نیاز جامعه فعلی و ضرورت آینده است به سایر ادارات نیز پیشنهاد می کنیم از پنل خورشیدی برای تولید برق اداره خود استفاده کنند که هم مقرون به صرفه است و هم به آسانی تولید می شود.

لازم به ذکر است تا کنون ۱۴۳۶ کیلو وات انرژی در سطح شهرستان از طریق نصب پنل های خورشیدی تولید شده است و ۱۱۴ پنل خانگی و ۱۴ پنل صنعتی در تولید این میزان برق سهیم بوده اند. همچنین ۲۵ متقاضی در نوبت نصب پنل خورشیدی با ظرفیت تولید ۶۹۶ کیلو وات در مجموع هستند.

محمودآبادی خاطر نشان کرد: استان کرمان و به ویژه سیرجان در بهترین منطقه جغرافیایی از نظر تولید انرژی برق از طریق پنل خورشیدی واقع است. لذا از همشهریان گرامی تقاضا داریم در این مهم مشارکت نمایند و با نصب پنل خورشیدی در منازل خود به صرفه جویی در مصرف منابع انرژی از جمله برق کمک نمایند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده