ساعت: 11:28 منتشر شده در مورخ: 2019/11/21 شناسه خبر: 56329

آیین اختتامیه سی و یکمین جشنواره تئاتر استان با حضور هنرمندان به میزبانی شهرستان سیرجان برگزار شد.

به گزارش “سیرجان خبر” محمودآبادی در این مراسم با اشاره به اهمیت حوزه تئاتر در بیان مشکلات جامعه گفت: تئاتر در بیان مشکلات جامعه گفت: تئاتر نمادی از همه ی هنرهاست و مجموعه هنرها در تئاتر جمع شده تا صحنه زیبایی را به عنوان نمایش ترسیم کند و برای ارائه یک تئاتر قوی نیاز است تا همه ی ارکان آن هماهنگی لازم را با هم داشته باشند.
وی افزود: تئاتری دربین مخاطبان موفق است که بتواند واقعیت ها را به روی صحنه بیاورد و دستخوش حواشی نشود و اینجاست که اداره فرهنگ باید با تشکیل انجمن های هنری به هنرمندان خدمات داده و راه زیبای هنر را برای هنرمندان تسهیل کند.
سرپرست فرمانداری خاطر نشان کرد: یک تئاتر خوب می تواند مشکلات جامعه را در قالب نمایش به تصویر بکشد و تماشاچیان بهترین ناظرانی هستند که می توانند هنر زیبا را از هنر نازیبا تشخیص دهند. بنابراین جشنواره تائتر فرصتی است برای تبادل تجربه و اندیشه های هنری.
وی تصریح کرد: وقتی بعد از ۳۱ دوره جشنواره های تئاتر، هنوز در کیفیت به نقطه مطلوبی نرسیده اند یعنی اینکه در این حوزه کار جدی انجام نشده و نواقص زیادی وجود دارد.
محمودآبادی به داوری سلیقه ای اشاره کرد و گفت: داوری در جشنواره های تئاتر بسیار سلیقه ای است و داوران بر اساس علایق و تخصص خود نظر می دهند.
وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت تئاتر از مدیر کل ارشاد استان تقاضا دارم دبیر خانه دائمی تئاتر استان با توجه به پتانسیل های سیرجان در این شهر دایر شود تا بتوانیم هر ساله از فرهیختگان تئاتر میزبانی کنیم و زمانی که تئاتر به جایگاه اصلی خود برسد همه هنر ها در کنار آن رشد خواهند کرد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده