ساعت: 13:20 منتشر شده در مورخ: 2020/01/6 شناسه خبر: 57013

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سیرجان از کشته شدن ۳ نفر با گاز مونوکسید کربن در شهرستان سیرجان خبرداد.

حیدرپور رییس اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان سیرجان در گفت وگو با خبرنگار سرویس حوادث “سیرجان خبر” اظهارداشت: ساعت ۲۲ شب گذشته طی تماس تلفنی با اورژانس شهرستان سیرجان گازگرفتگی با گاز co به مرکز فوریت های پزشکی اعلام شد و بلافاصله دو دستگاه آمبولانس به محل اعزام شدند.

وی افزود: متاسفانه پدر خانواده و دو فرزند خانواده فوت شده و مادر خانواده در ای سی یو بستری است.

مدیریت حوادث دانشکده علوم پزشکی سیرجان گفت: با توجه به سرمای شدید هوا و الزمی بودن استفاده از وسایل گرمازا ، کارشناسان موکدا توصیه می کنند مراقب خروجی گازهای آلاینده از وسایل گرمازا باشید.  

حیدرپوراذعان داشت: مونوکسید کربن یا co ، گازی بی رنگ ، بی بو و بی مزه است که به عنوان «قاتل خاموش» شناخته می شود ، زیرا این ویژگی ها تشخیص آن را دشوار می کنند.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان سیرجان اظهار داشت: علائم اولیه مسمومیت با این گاز اهمیت زیادی دارد که پزشکان چند علامت را به عنوان نشانه مسمومیت با این گاز می شناسند سردرد مبهم ، ضعف عضلانی و سرگیجه ، سرگیجه ، حالت تهوع و استفراغ، تنگی نفس که در برخی مواقع با احساس فشار یا درد در ناحیه سینه و افزایش ضربان قلب همراه است ،گیجی و خواب آلودگی ، تار شدن دید ، تشنج که در آخرین مرحله قبل از مرگ روی می دهد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده