ساعت: 10:38 منتشر شده در مورخ: 2020/05/5 شناسه خبر: 58871
رئیس پایگاه انتقال خون شهرستان سیرجان:

رئیس پایگاه انتقال خون شهرستان سیرجان گفت:پایگاه انتقال خون سیرجان در شبهای قدر از ساعت ۲۱الی۱بامداد پذیرای اهدا کننده های خون می باشد.

رییس سازمان انتقال خون سیرجان در گفت و گو با خبرنگار “سیرجان خبر” اظهار کرد: مرکز انتقال خون وظیفه تامین خون و فرآورده‌های خونی سالم و کافی برای بیماران نیازمند را دارد.

موسوی اذعان کرد: ذخایر خونی سازمان انتقال خون استان کرمان کاهش داشته و نیازمند به اهدای خون برای افزایش این ذخایر هستیم.

وی گفت: خوشبختانه پایگاه انتقال خون سیرجان در زمینه تامین خون و فرآورده‌های خونی علاوه بر تامین نیاز این شهرستان معین استان کرمان و شهرستان های جنوبی است که تقریبا ۴۰درصد اضافه خون و فرآورده‌های به این مناطق ارسال می شود.

رییس سازمان انتقال خون سیرجان اذعان کرد: کاهش ذخایر خون، برای نیازمندان به دریافت خون خطرآفرین است و رفع این نیاز همت عالی همشهریان عزیز را می طلبد.

موسوی در خصوص شرایط اهدا کنندگان خون گفت:حداقل سن اهدا کننده خون ۱۸ سال و حداکثر ۶۰ سال (اهداکنندگان مستمر تا ۶۵)باشد حداقل وزن ۵۰ کیلوگرم و فواصل اهدا خون هر ۸ هفته یکبار مشروط به آنکه تعداد دفعات آن در طول یکسال برای آقایان از ۴ بار و برای خانم ها از ۳بار تجاوز ننماید.

وی اظهارکرد: درصورت وجود علائم آلرژیها مصرف دارو سابقه بیماریهای قلبی و عروقی،ریوی کلیوی ،کبدی و سابقه تزریق خون و فرآورده های آن حتماً پزشک انتقال خون را در جریان قرار دهند.

رییس سازمان انتقال خون سیرجان از مردم شریف سیرجان خواست تا با مراجعه به سازمان انتقال خون سیرجان واقع در میدان انقلاب ابتدای خیابان ابن سینا از ساعت ۸ الی ۱۳ روزهای غیرتعطیل، در این اقدام خداپسندانه مشارکت و همراهی کنند.

موسوی گفت: پایگاه انتقال خون سیرجان در شبهای قدر از ساعت ۲۱الی۱بامداد پذیرای اهدا کننده های خون می باشد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده