ساعت: 14:15 منتشر شده در مورخ: 2020/05/9 شناسه خبر: 58923

شهباز حسن پور گفت:مسئولان باید در پویش کمک مومنانه پیشگام مردم باشند، من نیز حضور در این پویش را جزو وظایف اصلی خودم دانستم و از همان روزهای اول به پویش کمک های مومنانه پیوستم.

به گزارش “سیرجان خبر” شهباز حسن پور نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی در رابطه با رزمایش کمک  مومنانه گفت: یکی از اصول اولیه تعالیم انسان ساز و رهایی بخش اسلام، تعاون، همکاری، برادری و وحدت است که از در صدر اسلام محور این فعالیت ها مسجد بود.

وی ادامه داد: اکنون نیز  ولی امر مسلمین که ادامه دهنده راه انبیاء و اولیای خداوند است با توجه به شرایط خاص کشور و مشکلات بیکاری و بیماری کرونا یک بار دیگر یکی از الگوهای رفتار اسلامی تحت عنوان پویش کمک مومنانه جهت دستگیری از نیازمندان جامعه را به همه یادآورشدند.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: یکی از وظایف حاکمیت و دولت، توجه و رسیدگی به نیازمندان جامعه است اما خوشبختانه ملت فهیم و انقلابی ایران اینبار نیز برگ زرینی را در تاریخ این کشور ورق زدند به گونه ای که انسان را به یاد فرمایشات امام راحل می آورد که در ابتدای انقلاب و جنگ فرمودند این ملت ، این مردم از ملت و مردم زمان رسوال الله هم بهتر هستند.

صادر شدن تجهیزات پزشکی ایران به اروپا شکست هیمنه غرب بود

حسن پور با اشاره به صادر شدن تجهیزات پزشکی ایران به اروپا تشریح کرد: امروز پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب و توطئه های رنگارنگی که علیه نظام و رهبری می شودو با آن حجم تبلیغات گمراه کننده غربی ، بعضی از خودی های داخل مجمع نظام نیز باورشان شده بود که وضعیت آمریکا و اروپایی ها از ما بهتر است اما امروز در بحث کرونا شاهد شکست و به هم ریختن هیمنه غرب شدیم.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:  به لطف خداوند در مدت اخیر شهرستان های سیرجان و بردسیر در پویش مردمی کمک مومنانه گام های بزرگی برداشته اند ضمن این که خیرین این شهرستان در بحث خرید تجهیزات پزشکی مخصوصا دستگاه ونتیلاتور رتبه اول کشور را دارند.

وی عنوان کرد: در سیرجان بیش از ۴ هزار بسته سبد غذایی را از طریق نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد، بهزیستی و … در اختیار نیازمندان قرار داده شده است.

حسن پور با بیان این که در بحث کمک مومنانه بیشترین همراهی و مشارکت را مردم داشتند،تشریح کرد:  موضوع مورد توجه این است که افرادی در پویش کمک مومنانه قدم برمی دارند که در برخی مواقع نیازمند کمک هستند و این از توفیقات الهی است که خداوند به مردم این کشور داده است.

حسن پور در رابطه با اقدامات بسیج و سپاه در پویش کمک مومنانه گفت: امام (ره) فرمودند که اگر سپاه نبود کشور هم نبود و یا در جایی دیگر فرموده اند که بسیج قلب من است این حکایت از دید بلند و جامعه شناسانه امام در بحث نیروهای مسلح است.

وی ادامه داد: امروز موفق ترین، بهترین، سریع ترین و بی منت ترین کارها توسط نیروهای مسلح از جمله سپاه تحت فرماندهی فرمانده کل قوا، مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در کشور انجام می شود.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در چند وقت اخیر شاهد بودیم که ماهواره ای توسط جوانان مومن و متخصص سپاه به فضا پرتاب شد که سبب شگفتی همگان شد از این رو باید دانست که با اعتماد به این جوانان نیز می توان در بخش خودرو نیز گام برداشت و موفق بود.

حسن پور با بیان این که کارهای بزرگ باعث اعتماد بیشتر مردم می شود، توضیح داد: خوشبختانه نیروهای مسلح در زمینه کمک مومنانه نیز عملکرد قابل قبولی داشتند و امیدواریم که چنین کارهایی ادامه دار باشد.

وی اظهار داشت: در کنار کارهای بزرگ باید به دنبال حل مشکلات اشتغال جوانان باشیم چرا که اگر مشکل اشتغال حل شود خودبخود بحث معیشت و توجه به نیازمندان جامعه سرعت بیشتری پیدا می کند.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی در خصوص پیوستن به پویش کمک مومنانه گفت: مسئولان باید در این پویش پیشگام مردم باشند، من نیز حضور در این پویش را جزو وظایف اصلی خودم دانستم و از همان روزهای اول به پویش کمک های مومنانه پیوستم.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده