ساعت: 16:54 منتشر شده در مورخ: 2020/05/26 شناسه خبر: 59088

رئیس گروه بهداشت محیط و حرفه ای دانشکده علوم پزشکی سیرجان از ادامه ممنوعیت فعالیت تالارهای پذیرایی، مهدکودک‌ها، استخر، سونا و مراکز ماساژ خبر داد.

به گزارش”سیرجان خبر” صادق صادقی گفت: رستوران‌ها و مراکز عرضه مواد غذایی که تا قبل از این مصوبه فقط می ‌توانستند نسبت به توزیع غذای بیرون ‌بر اقدام کنند و در این محدوده فعالیت کنند، از امروز امکان پذیرش مشتری را نیز خواهند داشت، اما پذیرش مشتری دارای شرایط به خصوصی است که مهمترین آنها رعایت فاصله میان مشتری‌ها است؛ به طوری که هر میزی که برای یک مشتری در نظر گرفته می‌ شود باید طوری چیدمان شود که فاصله حداقل یک تا دو متری در آن لحاظ شود. طبیعتا با گذاشتن این فاصله گذاری و رعایت این محدوده فاصله، میزان پذیرش مشتری ممکن است تا ۵۰ درصد ظرفیت آن رستوران و یا مراکز تهیه و توزیع، کاهش یابد.  

وی ادامه داد: کماکان دریافت وجه نقد در رستوران ها ممنوع خواهد بود و مشتریان بهتر است با سیستم‌ های نرم افزاری و اینترنت و کارت به کارت کردن‌ ها وجوه نقدی هزینه را پرداخت کنند. استفاده از ماسک و دستکش برای افرادی که در سرو غذا همکاری می‌ کنند، باید رعایت شود. غذایی که برای مشتری سرو می شود حتما باید روکش داشته باشد و در معرض قرار نگیرد. ادویه ‌جات، فلفل و نمک باید یکبار مصرف روی میز برای مشتری گذاشته شود.

صادقی تاکید کرد: زمانی که مشتری میز و صندلی خود را ترک می ‌کند، حتما باید فرایند گندزدایی انجام شود. قهوه‌ خانه و رستوران‌های سنتی نیز کماکان می‌ توانند بدون عرضه مواد دخانی مانند رستوران‌ها فعالیت کنند. رئیس گروه بهداشت محیط و حرفه ای اظهار کرد: کماکان فعالیت تالارهای پذایریی و اماکنی که امکان تجمع افراد برای مراسم‌ های مختلف اعم از عروسی، عزا و تولد، وجود دارد، ممنوع است و تالارهای پذیرایی اجازه فعالیت ندارند و تنها می ‌توانند به صورت غذایی بیرون ‌بر یا به شکل رستوران فعالیت خود را ادامه دهند.  

صادقی گفت: مراکز ماساژ، سونا و استخر و کلیه ورزش‌ های دارای برخورد نیز در سیرجان کماکان تعطیل خواهند بود. همچنین مهدکودک ها، سالن های تاتر و سینما نیز تعطیل هستند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده