ساعت: 16:36 منتشر شده در مورخ: 2020/06/10 شناسه خبر: 59190

رئیس گمرک منطقه ویژه اقتصادی شهرستان سیرجان از افزایش صادرات و کاهش واردات از گمرک منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان خبر داد.

به گزارش “سیرجان خبر”محتشم اظهار داشت: میزان صادرات در سال ۱۳۹۸ از گمرک منطقه ویژه اقتصادی سیرجان با وزن ۲۷ هزار تن و ارزش ۱۸۰ میلیون ریال نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن، از نظر وزنی ۱۱۶ درصد و از نظر ارزشی ۱۳۳ در صد رشد داشته است.

رئیس گمرک منطقه ویژه اقتصادی سیرجان بیان داشت: عمده محصولات صادراتی پسته و مغز پسته، آهن اسفنجی، کنسانتره کرومیت، انواع کامپاند، قند خرد شده، داروهای دامی و انواع خشکبار بوده است که به کشورهای چین، ترکیه، روسیه، ایتالیا، هند، عراق و امارات متحده عربی صادر شدند. محتشم عنوان کرد: واردات در سال ۱۳۹۸ گمرک منطقه ویژه اقتصادی سیرجان نسبت به سال قبل از آن با روند کاهشی روبه‌رو بوده به‌طوری که وزن واردات ما ۱۸ هزار تن و به ارزش ۱۱۵ میلیون دلار بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۷ از نظر وزنی ۲۳ در صد کاهش و از نظر ارزشی ۶۰ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

وی عمده کالاهای وارداتی به گمرک این منطقه را دستگاه‌ها و ماشین‌آلات خطوط تولید، شکر خام، ماشین‌آلات راه‌سازی و معدنی، مواد اولیه کارخانه‌های تولیدی، لاستیک‌های معدنی و صنعتی عنوان کرد که از کشورهای مبدأ چین، کره جنوبی، اسپانیا، امارات متحده عربی و آلمان وارد شده است.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده