ساعت: ۱۸:۲۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۳/۱۲ شناسه خبر: 49143

معاون سیاسی فرمانداری گفت:متاسفانه افرادی سودجو با به کارگیری کودکان در حرفه تکدی گری پول های زیادی را به جیب می زنند که این افراد نیز شناسایی و به زودی به مرجع قضایی معرفی خواهند شد.

به گزارش “سیرجان خبر” به نقل از روابط عمومی فرمانداری،در جلسه کارگروه جمع آوری متکدیان که در دفتر رییس دادگستری و با حضور مسئولین مربوطه تشکیل شد، معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری گزارشی از وضعیت متکدیان و آسیب هایی که به دنبال دارند ارائه نمود.
معاون سیاسی فرمانداری در این رابطه گفت: متاسفانه افرادی سودجو با به کارگیری کودکان در حرفه تکدی گری پول های زیادی را به جیب می زنند که این افراد نیز شناسایی و به زودی به مرجع قضایی معرفی خواهند شد.
وی در ادامه افزود: بحث ساماندهی متکدیان ازسال هاست که در دستور کار قرار گرفته است و این مهم بر اساس قانون بر عهده شهرداری ها گذاشته شده ، از این رو همه دستگاه ها باید همکاری لازم را با شهرداری داشته باشند تا قدمی مثبت برای رفع این معضل برداشته شود.
بهاالدینی تصریح کرد: از شهروندان محترم درخواست می شود کمک های خود را به ارگان های حمایتی مانند کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی تحویل دهند تا این کمک ها به دست افراد مستحق و نیازمند برسد و زمینه مساعد برای حضور متکدیان در سطح شهر فراهم نگردد.

براهویی رییس دادگستری در خصوص اهمیت ساماندهی متکدیان در این جلسه اظهار داشت: به استناد مواد 712 و 713 قانون مجازات اسلامی تکدی گری جرم محسوب می شود و طبق قانون با این افراد برخورد خواهد شد.

اجرای مستمر طرح جمع آوری متکدیان و افرادی که در چهار راه ها اقدام به فروش کالا می نمایند و یا با روش های دیگر به تکدی گری مشغولند و معرفی متکدیان ایرانی به دادگاه و برخورد مراجع قانونی با آنان و همچنین ابطال کارت اقامت متکدیانی که تبعه خارجی بوده و طرد آنان از کشور به همراه خانواده با دستور قضایی از جمله مواردی است که در این جلسه به تصویب رسید.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
  1. منصف گفت:

    با تاسف پدیده تکدی گری از جانبی چهره شهرستان را بد جلوه می دهد، از جانب دیگر، آرامش روانی را از مردم سلب می کند و از جانب سوم، بهانه ای برای مشوه کردن چهره نظام است.
    به نظرم کار سختی نیست که مجموعه دستگاه ها دست به دست هم دهند و مکانی برای نگه داری آنها در نظر بگیرند.