make khane khoda hajبه گزارش“سیرجان خبر” به نقل از مهر،ناصر خدرنژاد با بیان این مطلب افزود: در حال حاضر ثبت نام درکاروانهای عمره ادامه دارد و تا به امروز 70 درصد ظرفیتها نیز تکمیل شده است و به همین دلیل متقاضیان دارای اولویت تا 600 می‌توانند برای ثبت نام به کاروانها مراجعه کنند.

وی گفت: تمامی استانها شامل این افزایش اولویت نمی شوند و در برخی از استانها که ظرفیت خالی وجود دارد تا اولویت 600 پذیرش می شود که استان تهران نیز جزء آنهاست.

معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت تاکید کرد: اعزام افرادی که در این مرحله ثبت نام می کنند از 26 آذر آغاز و تا فروردین ادامه دارد و مرحله دوم ثبت نام زائران نیز از بهمن ماه آغاز می شود که اعزام این گروه نیمه فروردین به بعد است.

خدرنژاد با اشاره به اینکه بزودی برای اولویتها و ثبت نام متقاضیان تصمیم گیری خواهد شد، گفت: چنانچه ظرفیتها تکمیل نشود هفته آینده برای اعلام اولیتها و تکمیل ظرفیت تصمیم گیری می شود.

وی همچنین درمورد ثبت نام زوجهای جوان در کاروانها نیز گفت: ثبت نام این افراد از 18 آذر ماه آغاز شده و تا 30 آذر ادامه دارد و روز 5 دیماه قرعه کشی انحام می شود.

معاون سازمان حج اظهار داشت: زوجهایی که تاریخ عقد آنان از اول مهر سال 91 تا 31 شهریور امسال باشد مشول ثبت نام و اعزام هستند.