alamalhoda mashhadبه گزارش“سیرجان خبر” به نقل از  تسنیم، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در حاشیه دیدار با جمعی از خانواده شهدا و جانبازان، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در مورد توافق هسته‌ای تحلیل‌ها و نظریات مختلف وجود دارد اما آنچه مشخص است مردم یک آرامشی پیدا کردند.

وی افزود: به‌نظر من تحلیل‌ها در مورد توافق اثری ندارد چون طرف مقابل دولت بوده دولت باید در مورد توافق اقدامات اجرایی و عملی را انجام دهد و این تحلیل‌ها مردم را ملتهب می‌کند و از همین حیث درست نیست.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اینکه نباید با تحلیل‌ها فضا را ملتهب کرد، از این حیث بوده که در حال حاضر نمی‌توانیم کاری بکنیم، نمی‌توان توافق را که به هم زد و از طرفی در اجرای توافق ما وظیفه‌ای نداریم، این وظیفه خود دولت است که امضا کرده پای نفع و ضرر آن باید بایستد.

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: منتهای مطلب این است که بدانیم در این توافق یک نفع صددرصدی نصیب ما نشده که ما به آرامش دست پیدا کنیم و مشکلاتمان به‌طور کامل حل شده باشد بلکه حتی ممکن است در این تعامل بیشتر داده و کمتر گرفته باشیم، ضمن اینکه با این توافق مسیری برای دشمن باز کرده که باید مراقب بود، چرا که با تقابل مرموزتری به‌سراغ ما می‌آید.

آقای مجری، جامعه‌ای که مقاومت و ایستادگی کرده، کجا خسته است؟

وی با اشاره به گزارش 100روزه رئیس‌جمهور از عملکرد دولت گفت: روحانی انتقادی نسبت به دولت گذشته داشت که نقدی یک‌طرفه بود و در بقیه مدت زمان بیشتر توضیحات وی مرتبط به آینده بود و وعده‌هایی که امید است به آن وفا شود.

امام جمعه مشهد مقدس تصریح کرد: چیزی که در این برنامه و گزارش برای ما دردآور و رنج‌آور بود، وجود این مجری‌ها و گزارشگرها بوده که آنها حرف‌هایی زدند که توقع داشتیم از یک صهیونیست شنیده شود نه یک ایرانی.

آیت‌الله علم‌الهدی تأکید کرد: اینکه مجری می‌گوید: “جامعه خسته به یک آرامش رسید” آقای مجری، کدام جامعه خسته؟ همان جامعه‌ای که مقاومت و ایستادگی کرده و دشمن را تا پای مذاکره آورده است؟ جامعه‌ای که دشمن را مستأصل کرده؟ باید به این جامعه بگوییم خسته؟ این تعبیر اگر از یک صهیونیست شنیده می‌شد مهم نبود اما نه از یک ایرانی و آن‌هم ایرانی مسلمان و آن‌هم یک مجری صدا و سیما و رسانه ملی؟

وی گفت: الحمد لله آقای روحانی همه صحبت‌ها را با تدبیر جواب داد و به‌نوعی این صحبت‌ها را جمع کرد.

انتقاد علم‌الهدی از اینکه دولت حتی‌المکان در امور فرهنگی دخالت نمی‌کند

عضو مجلس خبرگان رهبری در مورد مسائل فرهنگی در گزارش 100روزه دولت تأکید کرد: آنچه مهم است دغدغه‌ای بود که برای ملت ایران به‌ویژه قشر متدین و حزب‌الله بیشتر شد و آن مسئله ناهنجاری‌های فرهنگی است.

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: اینکه رئیس‌جمهور بخواهد بگوید دولت در فرهنگ حتی‌الامکان دخالت نمی‌کند، مثل این می‌ماند که دولت بگوید در امنیت شما حتی‌الامکان دخالت نمی‌کند، خوب مشخص است که مردم در اوج اضطراب، دغدغه و نگرانی از ناامنیتی چه‌حالی پیدا می‌کنند.

وی با بیان “مسئله فرهنگ ریشه در دفاع مقدس و مسائل ارزشی ما دارد”، گفت: عرصه فرهنگ برای ما عرصه‌ای نظیر عرصه امنیت بوده و نظام ما نظامی ارزشی و فرهنگی است، مسئله فرهنگ و ارزش ریشه در شهادت و دفاع مقدس داشته است.

امام جمعه مشهد مقدس با اشاره به سؤال مجری برنامه و پاسخ رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه اگر فیلم‌های نامناسب تولید شود چطور، تصریح کرد: در آن قسمت که مجری سؤال کرد اگر فیلم نامناسب و ناجور تولید شود مردم چه کنند؟ رئیس‌جمهور گفت: مردم سراغ این فیلم‌ها نروند، کدام مردم نروند؟ وقتی یک فیلم در مسیر غرایز جوانان ساخته شود چه‌کسی سراغ آن نمی‌رود، این شبیه آن می‌ماند که زهر را در یک لیوان شربت به‌لیمو می‌ریزند و آن فرد درک نمی‌کند که زهر است.

آیت‌الله علم‌الهدی تأکید کرد: دولت باید در مقابل ناهنجاری‌های فرهنگی بایستد چرا که این مسئله سبب نگرانی و دغدغه مردم به‌ویژه قشر حزب‌الله می‌شود.