به گزارش“سیرجان خبر” حجت‌الاسلام سید‌محمود حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سیرجان اظهار داشت: پیامبر اسلام (ص) منادی وحدت و یکپارچگی در بین امت خود است و وحدت بر محوریت قرآن و توحید است که توانست اسلام را به جهان عرضه کند.

وی بیان داشت: امروز هم اگر این اتحاد در جامعه اسلامی جهان حاکم می‌شد، استکبار و صهیونیست‌ها جایگاهی را برای ظلم و ستم نه تنها بر مسلمانان که بر هیچ ملتی را نداشتند.

حسینی با تبریک هفته وحدت و میلاد پیامبر (ص) و امام جعفر صادق (ع) ملت‌های جهان را تشنه قانون و دستورات اسلام دانست و گفت‌: اسلام منجی بشریت در هر عصر و زمانی است و امروز که ملت‌ها در ظلم صهیونیسم و آمریکا می‌سوزند، آتش دوری از ادیان خودشان و اسلام است.

وی ابراز داشت: استکبار در کسب منافع خود در هر کشوری یا منطقه‌ای انسان‌ها را قتل عام می‌کند و با تشکیل گروه‌های تروریستی و حمایت از آنان توسط دولت‌هایی که خود را در حاکمیت اسلام می‌دانند از هیچ ظلمی کوتاهی نمی‌کنند.

حسینی خاطرنشان کرد: نمونه بارز این امر دست نشاندگان سعودی هستند که به جای ترویج اسلام و عزت مسلمانان، سرمایه ‌مسلمانان را برای کشتن مسلمانان هزینه می‌کنند.

خطیب جمعه سیرجان گفت‌: در هر کجا امت اسلام بیدار بوده و متحد شده، هر قدر هم استکبار قدرت شیطانی خود را به کار برده است، موفق نشده‌ به مقاصد شوم خود برسد‌ که نمونه آن ملت ایران است.

حسینی از پیدایش گروه‌های تکفیری همانند داعش به عنوان نمونه تفرقه مسلمانان یاد کرد و بیان داشت: پس از شکست استکبار در سوریه تروریست‌ها به سمت عراق روانه شدند تا با عملیات انتحاری شیعیان را با حمایت عربستان سعودی بکشند و در استان‌های مختلف از جمله الانبار عراق پایگاه زدند و به جنایات خود ادامه دهند.

وی افزود: دولت عراق حرکت خوبی را در پاکسازی منطقه انجام داد و مطمئن هستیم که با حمایت مردم عراق و مرزنشینان این کشور این پایگاه‌های جنایتی و تروریستی برای همیشه برچیده شود تا ملت و دولت عراق به عمران و آبادانی کشور خود بپردازند.

امام جمعه سیرجان هفته وحدت را شاخص و بهانه خوبی برای همدلی و یکپارچگی امت اسلام در همه کشورها عنوان کرد و گفت‌: حضرت امام خمینی در طول دوران زندگی خود از تفرقه امت اسلام رنج می‌برد.

وی به سخنان مقام معظم رهبری در جمع اعضای شورای اسلامی و شهرداری تهران اشاره کرد و گفت‌: مدیریت جهادی لازمه کار هر دولت و مسئولی در نظام اسلامی است و ر‌اه حل مشکلات داشتن این روحیه است.