mashin dadsetan zabolبه گزارش “سیرجان خبر”، ساعت 7 و 45 دقیقه روز 15 آبان ماه سال جاری موسی نوری‌قلعه‌نو دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زابل به همراه راننده‌اش عازم محل کارشان بودند که رو به روی بیمارستان امیرالمومنین (ع) زابل از سوی سرنشینان مسلح یک دستگاه خودروی پژو مورد تیراندازی واقع و به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

این خبر به زودی در سطح رسانه ها پخش شد و عکس های دادستان زابل پس از ترور، نشان دهنده عمق این جنایت وحشیانه بود.

به خاطر فعالیت های اخیر گروه جیش العدل، تمامی گمان ها به سوی این گروه کشیده شد و این گروه نیز پس چند ساعت مسئولیت این ترور را بر عهده گرفت که با توجه به تناقضات موجود، مسئولین به این نتیجه رسیدند که این ترور کار جیش العدل نبوده است.

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی معاون اول رئیس قوه قضاییه، درباره آخرین جزئیات پرونده ترور دادستان زابل اظهار داشت: گره جیش العدل که چندی پیش مسئولیت ترور دادستان زابل را برعهده گرفت ادعایش خالی بندی بوده ولی ما نمی‌خواستیم این موضوع را در تلویزیون اعلام کنیم؛ این گروه دیده که یک حادثه پیش آمده و می خواستند این قضیه را به خودشان بچسبانند.

وی افزود: این گروه در اطلاعیه‌ای که منشتر کرده سه اشتباه دارند؛ یکی این که گفته بودند یک نفر کشته شده که اینطور نبوده بلکه دونفر کشته شده و اینکه مکان و زمان را هم اشتباه گفتند.

رئیسی ادامه داد: این گروه خیلی عجله کرده بودند و با این کار خواستند بگویند که ما خیلی در ایران مقتدر هستیم و می توانیم فساد کنیم ولی هیچ نشانه ای وجود ندارد که نشان دهد ترور دادستان زایل کار این گروه تروریستی است.

حجت السلام رئیسی گفت: ما به جریان دیگری مظنون هستیم که در حال حاضر دوستان در حال پیگیری این موضع هستند و بعد از اینکه تحقیقات به نتیجه رسید در مورد آن اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

وی افزود: یک جریان سرقت مسلحانه بوده که مرحوم موسی نوری دادستان زابل با دنبال کردن این پرونده باعث دستگیری عناصر این گروه می‌شود و از آنجایی که اعضای این جریان آدم های شروری هستند این احتمال وجود دارد که آن‌ها دست به ترور دادستان زده باشند.

رئیسی در پایان گفت: البته قضیه هنوز قطعی نشده و ما در حال پیگری برای نهایی شدن آن هستیم.

بعد از اظهار نظر رئیسی در این باره ، ساعتی پیش در خبری اعلام شد که قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه اعضای تیم ترور دادستان زابل را طی یک عملیات پیچیده اطلاعاتی دستگیر کرد.

همچنین سید باقر حسینی نماینده زابل در همین‌باره  اظهار داشت: عوامل ترور دادستان زابل طی یک عملیات پیچیده اطلاعاتی توسط نیرو های قرارگاه قدس سپاه دستگیر شدند.

وی افزود: روز گذشته تیم عوامل ترور دادستان زابل که جز اشرار مسلح منطقه و در کار قاچاق مواد مخدر و سرقت مسلحانه بودند دستگیر شده و به اعمال ننگینشان اعتراف کردند.
وی در پایان از نیروهای نظامی و امنیتی بویژه پرسنل خدوم قرارگاه قدس سپاه تشکر کرد.

منبع: دانا