به گزارش“سیرجان خبر” ابراهیم فلاحتیان در‌ مراسم دو طرح نیرو‌گاهی در سیرجان اظهار داشت: میزان سرمایه‌گذاری در نیرو‌گاه‌های کهنوج،‌ سیرجان و مجتمع سنگ‌آهن گل‌گهر سیرجان هر کدام 500 مگاوات و در مجموع یک هزار و 500 مگاوات است که با سرمایه‌گذاری 900 میلیون یورویی و یا 3 هزار و 500 میلیارد تومانی دو نیرو‌گاه سیرجان وارد مدار می‌شوند.

وی گفت‌: برای راه‌اندازی نیروگاه‌های دیگر هم برنامه‌ریزی کرده‌ایم و متناسب با ظرفیت‌های استان عملیات اجرایی ساخت نیروگاه تولید برق داریم.

این مسئول تصریح کرد: استان کرمان و شهرستان سیرجان در ایجاد نیروگاه‌های بادی و خورشیدی خوب عمل شده و برق را با تعرفه‌های مناسب از تولیدکنندگان خریداری می‌کنیم.

فلاحتیان بیان داشت: هر اندازه سرمایه‌گذاران در صنعت تولید برق اقدام کنند، وزارت نیرو خریدار برق آنان است.

معاون وزیر نیرو از افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی سیرجان تا سال آینده خبر داد و افزود‌: یک هزار مگاوات نیروگاه جدید را تا پایان سال آینده در استان کرمان وارد شبکه سراسری می‌کنیم و تا قبل از تابستان 95 واحد سوم نیرو‌گاه کهنوج به ظرفیت 160 مگاوات وارد مدار می‌شود.

فلاحتیان گفت‌: از آغاز دولت یازدهم تا یک سال آینده تولید برق در این استان از یک هزار و 500 مگاوات به 3 هزار مگاوات یعنی دو برابر می‌رسد و در مولد‌های با مقیاس کوچک هم در سیرجان پیش‌قدم شده‌اند.

معاون وزیر نیرو به سیرجان علاوه بر بازدید از نیروگاه در حال احداث سیرجان و دستور در تسریع کار و اتمام تا  شش ماهه اول سال آینده، دو نیروگاه‌ مولد برق‌ با اعتبار 12 میلیارد ریال از بخش خصوصی و با ظرفیت تولید 2/3 مگاوات برق بهره‌برداری شد.

مکی‌آبادی فرماندار سیرجان هم در این افتتاح گفت‌: سیرجان با توجه به فعالیت بیش از 10 کارخانه تولید فولاد و آهن نیازمند 3 هزار مگاوات برق است.