konkorبه گزارش“سیرجان خبر” حسین توکلی مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: ثبت‌نام داوطلبان شرکت در آزمون سراسری سال 1393 دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی که از ساعت 14 روز شنبه، 16 آذرماه آغاز شده است، ساعت 24 امروز پایان می‌پذیرد.

وی افزود: داوطلبان شرکت در رقابت‌های آزمون سراسری سال 93 در دوره‌های روزانه، نوبت دوم ( شبانه)، نیمه حضوری مجازی و بین المللی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و همچنین متقاضیان تحصیل در آن دسته از کد رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد که پذیرش در آن‌ها بر اساس آزمون صورت می گیرد، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی، غیرانتفاعی و غیردولتی تا ساعت 24 روز شنبه، 23 آذرماه 92 فرصت دارند با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: داوطلبانی که ثبت‌نام خود را تاکنون انجام نداده‌اند،طی امروز ثبت نام خود را انجام دهند و قبل از تکمیل تقاضانامه الکترونیکی، مطالب دفترچه راهنمای این آزمون را به دقت مطالعه کنند.

توکلی یادآور شد: داوطلبان پذیرش در رشته‌های دانشگاه فرهنگیان (مراکز تربیت معلم سابق)، دانشگاه آزاد اسلامی و حتی رشته‌های بدون آزمون (پذیرش براساس سوابق تحصیلی) نیز ضرورت دارد حداکثر تا پایان امشب ساعت 24 امروز 23 آذرماه به سایت اینترنتی سازمان سنجش مراجعه و برای ثبت‌نام در آزمون سراسری سال 93 اقدام کنند.

وی ضمن توصیه به داوطلبان علاقه مند برای ثبت نام در این آزمون تا پایان امروز،  ادامه داد: تا ساعت 8 صبح امروز، 640 هزار داوطلب برای ثبت نام در آزمون سراسری ثبت نام کرده‌اند.

آزمون سراسری سال 93 دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در دو نوبت صبح و بعداز ظهر روزهای پنجشنبه و جمعه، پنجم و ششم تیرماه و صبح روز شنبه، هفتم تیرماه در حوزه های امتحانی سراسر کشور برگزار می شود.