به گزارش“سیرجان خبر” به نقل از فارس،شبکه خبری العربیه به نقل از منابع خود گزارش داد که دقایقی پیش صدای انفجار در بیروت پایتخت لبنان به گوش رسیده است.

این شبکه تصاویری از محل انفجار را نشان می دهد که در نزدیک هتل «ونیسیا» در بیروت رخ داده است.

موقعیت این هتل در نزدیکی محل ترور نخست وزیر پیشین لبنان «رفیق الحریری» است.

ستون‌هایی از دود سیاه در پی این انفجار ایجاد شده است که به آسمان برخاسته و این مسئله گمانه‌های بزرگ بودن این انفجار را تقویت می‌کند.

خبرنگار العربیه نیز تأکید کرد که این هتل در نزدیکی ساختمان «استارکو» واقع شده که تعدادی از وزارت‌خانه‌های مهم لبنان در آن قرار دارند و تنها یک کیلومتر با محل ترور حریری فاصله دارد.

شبکه تلویزیونی مستقبل لبنان نیز تصاویری منتشر کرده که در آن آتش گرفتن یک خودرو و اجساد قربانیان به چشم می‌خورد.

گزارش شده که در این انفجار چندین نفر کشته و زخمی شده اند. جسد دو نفر از محل انفجار بیروت کشیده شده است.

نیروهای امنیتی و امداد رسانی در محل حادثه مستقر شده‌اند.

خبرگزاری لبنان نیز گزارش داد که این انفجار در مقابل بانک عوده صورت گرفته است و شدت انفجار به حدی بوده که در حومه و ضاحیه بیروت نیز صدای انفجار به گوش رسیده است.

این در حالی است که شبکه خبری اسکای نیوز گزارش داد که این انفجار کاروان یکی از شخصیت های سیاسی را در منطقه «عین المرسیه« هدف قرار داده است.

شبکه خبری المیادین به نقل از منابع خود گزارش داد که «محمد شطح» که یکی از وزرای پیشین لبنان است، در این انفجار کشته شده است.

شطح مشاور ارشد فواد سنیوره و سعد الحریری بوده است. جریان المستقبل نیز لحظاتی پیش کشته شدن محمد شطح مشاور سعدالحریری در انفجار امروز بیروت را تائید کرد.

شبکه المنار گزارش داد که 8 نفر از زخمی‌های این انفجار به بیمارستان دانشگاه آمریکایی بیروت انتقال یافتند.