به گزارش “سیرجان خبر” به نقل از ایرنا عباس آخوندی رو جمعه در حاشیه بازدید از این بیمارستان در جمع خبرنگاران گفت: طبق توافق انجام شده با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی قرار شده مبلغ 250 میلیارد ریال برای بیمارستان 223 تختخوابی سیرجان اختصاص یابد تا بتوانیم این بیمارستان را تا پایان سال جاری به بهره برداری برسانیم.
وی با اشاره به کمک دستگاه ها و بنگاه های اقتصادی در سیرجان به تامین منابع این بیمارستان، ادامه داد: اینجا مسوولیت اجتماعی بنگاه های اقتصادی را به خوبی احساس می کنیم.
وی با اشاره به اینکه این بیمارستان در مسیر عبور ترانزیتی واقع شده است، عنوان کرد: این بیمارستان می تواند به مصدومان و حادثه دیدگان احتمالی حوادث با سرعت بیشتری خدمات رسانی کند و امیدواریم بیمارستان خوبی برای مردم باشد.
مدیر پروژه بیمارستان 223 تختخوابی سیرجان نیز در این بازدید گفت: این بیمارستان دارای هفت اتاق جراحی، پنج اتاق زایمان و 130 تختخواب بستری می باشد.
محمدرضا جوان روح افزود: این بیمارستان در زمینی به مساحت 5.5 هکتار احداث شده که تاکنون 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی با اشاره به اینکه برای احداث این بیمارستان تاکنون 350 میلیارد ریال هزینه شده است، تاکید کرد: برای تکمیل این بیمارستان به 400 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی گفت: قرار است این بیمارستان در بهمن ماه امسال به بهره برداری برسد.
عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی روز گذشته در سفری دوروزه برای افتتاح چند طرح عمرانی و بازدید از حوزه راه و شهرسازی کرمان وارد این استان شد.