به گزارش “سیرجان خبر” عصر امروز با حضور معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین بیست وپنجمین یادواره 32 شهید منطقه پسوجان از توابع بخش پاریز با حضور پرشور مردم این منطقه برگزار شد.

سردار حسین معروفی معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین در این مراسم ضمن عرض تسلیت به مناسبت رحلت جان گدازحضرت محمد بن مصطفی و ثبت اکبرش امام حسن مجتبی(ع) و ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) گفت: گرامی میداریم چهل و دومین سالگرد پر افتخار و هفته دفاع مقدس را و درود میفرستیم به روح بلند و ملکوتی امام خمینی(ره) و شهدایی که خلق کننده این حماسه جاوید و ماندگار شدند.

سردار معروفی با بیان اینکه مجلس شهیدان مجلس ختم نیست اذعان کرد: مجلس شهیدان در حقیقت مجلس فتوحات نظام اسلامی است شهیدان ما برای بقاء دین خدا و برای حفظ کرامت انسانی، حفظ انقلاب اسلامی و حفظ تمامیت عرضی و برای حفظ شأن و منزلت ناموس ایرانی همه وجودشان که جانشان و آبرویشان بود را تقدیم دین خدا کردند.

وی گفت: ملت ایران جنگ نابرابر را تبدیل به دفاع مقدس کرده و آن را جاوید و مقدس ساختند، فرهنگ حاکم بر دفاع مقدس در حقیقت فرهنگ عاشورایی بود و جنگ مارا با مولفه های متفاوت به یک گنج و یک نقطه طلایی در تاریخ ایران اسلامی رقم زد و برگ برنده عاشورایی دیگری برای ملت ما به ارمغان آورد.

 فرمانده سابق سپاه ثارالله کرمان اظهار کرد: واقعیت های دفاع مقدس را باید به جوانان و نوجوانان بازگو کنیم جوانان دختران و پسران باید بدانند که ۱۸۸ هزار انسان مومن و قهرمان را تقدیم کردیم اما دامان ناموس ایرانی را حفظ کردیم؛ همین یک‌خروجی برای ملت مومن و برای بچه های حاج قاسم کفایت می کند و تاریخ بعد از ما قضاوت خواهد کرد که ما ناموس پرستیم و آن را از گودال قتلگاه یاد گرفتیم.

 معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین اذعان کرد: حاج قاسم سلیمانی زمانی که جنایت استکبار را در تعرض به ناموس اهل بیت(ع) و مسلمین دید کمر همت را بست و از سرزمین های مختلف نیروها را بسیج کرد و از ناموس امیرالمومنین(ع) دفاع کرد.

سردار حسین معروفی گفت: زمانی که داعشی ها به ناموس ایزدی ها تعرض کردند حاج قاسم در اربیل نگذاشت دست نحس آنها به سرزمین پاک ما برسد او به همراه مدافعین حرم ناموس ما را حفظ کردند.

وی بیان کرد: همه دشمنان انقلاب و بدخواهان بدانند که عاشورا خط قرمز ماست و ما به هیچ عنوان در حوزه اهانت دشمن به مقدساتمان کوتاه نمی آییم.