به گزارش“سیرجان خبر” عباس ملایی با اشاره به اینکه به زودی هفت طرح کشاورزی در شهرستان سیرجان افتتاح می‌شود، اظهار کرد: یکی از این طرح‌ها، طرح پرورش شتر مرغ در دهستان سعادت آباد در روستای اسلام آباد است که با اعتبار چهار میلیارد و 500 میلیون ریال به بهره‌برداری رسیده و زمینه اشتغال برای سه نفر را فراهم می‌کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان از افتتاح طرح گلخانه هیدروپونیک (بدون خاک) توسط شرکت نیروگستر سیر شهرستان سیرجان در ایام دهه فجر در دهستان حومه منطقه تجاری خبر داد و تصریح کرد: این طرح با اعتبار چهار میلیارد و 800میلیون ریال به بهره‌برداری رسیده و برای سه نفر شغل ایجاد می‌کند.

ملایی طرح پرورش بوقلمون در شهر زیدآباد در روستای چاه شور را یکی دیگر از طرح‌های قابل افتتاح در سیرجان خواند و افزود: این طرح با اعتبار دو میلیارد و500میلیون ریال به بهره‌برداری رسیده و زمینه اشتغال برای دو نفر را فراهم می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: طرح گلخانه گل لیلیوم در سیرجان با اعتبار چهار میلیارد و600میلیون ریال در دهستان حومه روستای دولت آباد افتتاح شده و زمینه اشتغال برای سه نفر را فراهم می‌کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان از افتتاح دو طرح آبیاری تحت فشار در سیرجان از محل اعتبارات شورای عالی آب خبر داد و تصریح کرد:این دو طرح در دهستان حومه روستای شریف آباد با اعتبار 840میلیون ریال افتتاح شده و زمینه اشتغال برای سه نفر را ایجاد می‌کند.

ملایی گفت: گلخانه سبزی و صیفی در دهستان حومه روستای شریف آباد با اعتبار دو میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده و برای سه نفر شغل فراهم می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: طرح‌های یاد شده از محل اعتبارات شورای عالی آب، ستاد توسعه بخش کشاورزی و تسهیلات زود بازده افتتاح می‌شوند.