bimarestanبه گزارش“سیرجان خبر” در مراسم افتتاح این بیمارستان،فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با بیان اینکه بر طبق رهنمودهای فرماندهی معظم کل قوا محرومیت زدایی در مناطق دریایی و سواحل دریا با همکاری نیروی دریایی صورت می‌گیرد،اظهارکرد:امروز علاوه بر توان امادگی و دفاعی،در ساخت بیمارستان‌ها و مراکز فرهنگی اقداماتی انجام شده است.

امیرحبیب الله سیاری افزود: خوشبختانه این ماموریت با موفقیت در ساخت درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها در مناطق جنوب به پایان رسیده و یا در حال انجام است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی افزود: در حال حاضر ساخت بیمارستان‌ها و مراکز فرهنگی در مناطق و سواحل شمالی نیز اغاز شده است.

فرمانده ناوگان آمادگاه جنوب در سیرجان نیز اظهار کرد: زیربنای بیمارستان «ولایت» بیش از 4 هزار متر مربع است که دارای بخش‌های داخلی،چشم،دندانپزشکی،اورژانس و قلب است.

ناخدا افشین اسکندرزاده تصریح کرد:تاکنون برای ساخت و تجهیز این بیمارستان بیش از 40 میلیارد ریال از اعتبارات آمادگاه دریایی هزینه شده است که برای توسعه و تکمیل آن در آینده و تامین تجهیزات بیشتر حدود 35 میلیارد ریال  دیگر نیاز است.