به گزارش“سیرجان خبر” مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سیرجان، مواردی چون تخریب مبلمان شهری، ست بازی کودکان(سرسره، تاب و…)، شکستن لامپ‌های روشنایی، آب‌نماها و… را جزو تخریب اموال عمومی پارک‌ها دانست. وی سرقت کابل‌های برق، روشنایی‌، شیرآلات، پایه‌چراغ، قطعات الکترونیکی داخل تابلو‌برق‌های پارک‌ها، آب‌نماها، پمپ‌های آب، آب‌پاش‌های آبیاری چمن را نمونه دیگر از هدر رفتن اموال شهرداری عنوان کرد.
به گفتهِ‌‌ی رسول پورمهدی؛ غیر از کودکان اتباع که به‌طور ناآگاهانه وسایل بازی پارک‌ها را تخراب می‌کنند، تخریب توسط شهروندنما‌ها صورت می‌گیرد و معتادین متجاهر و… به سرقت اموال می‌پردازند.
وی با ابراز نگرانی گفت: میز تنیسی که تخریب شد به آسانی قابل شکستن نبود و برای خرید و نصب آن حدود 8 میلیون تومان هزینه شده بود. یک گروه برای جبران این خرابکاری‌ها گذاشتیم. سازمان حسب وظیفه باید تخریب‌ها را درست و سرقت‌ها را جبران نماید. تعداد صورت‌جلسات نیروی انتظامی در زمینه سرقت‌ اموال پارک‌ها زیاد شده و باید در این زمینه فرهنگ‌سازی شود. ارگان‌های دیگر(فرمانداری و نیروی انتظامی) هم به کمک شهرداری بیایند.
پورمهدی از شهروندان درخواست کرد، در صورت دیدن چنین مواردی تذکر دهند یا به سامانه‌ی 137 اطلاع دهند یا عکس بگیرند و برای سازمان بفرستند تا بتوان آن‌ها را پیگیری کرد.
موضوع تخریب و سرقت به سازمان حمل‌و‌نقل بار و مسافر شهرداری سیرجان نیز رسیده و جواد نویدی مدیر‌عامل این سازمان، تخریب سایه‌بان،‌ شیشه و صندلی‌های ایستگاه‌ها، مخدوش کردن بدنه‌ی ایستگاه‌ها با رنگ و سرقت پروژکتور، پل‌های فلزی و شیرآلات سرویس بهداشتی داخل محوطه پایانه مسافربری باطری‌ها و کیت‌های الکترونیکی و… را جزو موارد متعدد آسیب به اموال عمومی در سال جاری عنوان کرد.

خبرنگار:محمدصادق ایران نژاد