davod oghlo torkeieبه گزارش“سیرجان خبر” به نقل از باشگاه خبرنگاران،”داود اوغلو” ضمن تکذیب افشای هویت 10 جاسوس موساد به ایران گفت این اقدامات بخشی از تبلیغات هماهنگ برای اعتبارزدایی از دولت ترکیه هستند.

وی افزود: تبلیغات مختلفی، چه در سطح ملی و چه در سطح بین‌المللی» قصد دارند سیاست‌های مقامات بلندپایه دولت ترکیه، از جمله اردوغان و “هاکان فیدان”وزیر اطلاعات آن کشور را تخریب کنند.

داووداوغلو با اشاره به 10 سالی که اردوغان در قدرت بوده  تاکید کرد: تبلیغاتی برای اعتبارزدایی از تجربه 10 ساله ما وجود داشته‌اند.آنها می‌خواهند ترکیه قدیمی روی کار بیاید.

گفتنی است، روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست با درج گزارشی نوشته بود رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه سال گذشته اطلاعاتی را به ایران داد که هویت 10 ایرانی که برای سازمان جاسوسی موساد کار می‌کردند را فاش می‌کرد.

طبق ادعای این روزنامه، دولت ترکیه این اطلاعات را به دلیل امتناع «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر اسرائیل از عذرخواهی پیرامون حادثه کشتی کمک‌رسان غزه در سال 2010، به ایران درز داده است.

این گزارش افزود مقامات اسرائیلی به “هاکان فیدان”، رئیس اطلاعات ترکیه، مظنون هستند و معتقدند که وی با وزارت اطلاعات ایران در ارتباط است.

انتشار این خبر همچنین با واکنش‌هایی در اسرائیل روبرو شده است.