به گزارش “سیرجان خبر”، در نخستین جلسه از دور دوم شورای عالی فضای مجازی، با توجه به پایان دوره و با اتفاق آرای اعضا، دکتر سید ابوالحسن فیروزآبادی به عنوان دبیر جدید شورا و رییس مرکز ملی فضای مجازی انتخاب شد.

سید ابوالحسن فیروز آبادی متولد 1340 در نجف اشرف است. پدر وی مرحوم آیت‌الله فیروزآبادی از روحانیون حوزه علمیه قم بود.

وی دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق با گرایش مخابرات از دانشگاه علم و صنعت و دارای مدرک دکتری مدیریت استراتژیک از دانشگاه عالی دفاع ملی است.

فیروز آبادی که در اوایل دولت یازدهم به عنوان یکی از گزینه‌های پیشنهادی وزارت ارتباطات مطرح بود، در شهریور ماه 1392 عهده دار مسوولیت قائم مقامی وزارت تعاون، کار و رفاه شد.

طراحی، اجرا و مدیریت پروژه‌های ICT در کشور به مدت 25 سال، طراحی و اجرای دوره‌های آموزش رشته مخابرات از جمله خدمات قابل توجه فیروزآبادی است.

فیروزآبادی در سال‌های 1359 تا 1361 به فعالیت مطبوعاتی و روزنامه نگاری اشتغال داشته و مقالاتی در حوزه روابط بین‌الملل انتشار یافتن داده است.

وی دروس حوزه شامل ادبیات عرب، اصول فقه، فقه تا سطح و نیز دروس فلسفه را نزد اساتید به‌نام حوزه آموزش دیده است و به زبان‌های عربی و انگلیسی تسلط کامل دارد.

همچنین تدریس دروس تخصصی مخابرات و مدیریت، تالیف مقالات متعدد تخصصی در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، راهنمایی و مشاوره تعدادی پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری در کارنامه فیروزآبادی وجود دارد.

فیروزآبادی در طول دوران خدمت خود عهده‌دار مشاغل و سمت‌هایی بوده است که می‌توان به مدیرعاملی و نایب رئیسی هلدینگ مدیریت صنایع نوین تامین، ریاست هیات مدیره شرکت تامین تلکام (مجری پروژه اپراتور موبایل نسل سوم با نام تجاری رایتل)، ریاست هیات مدیره چندین شرکت بزرگ در زمینه صنایع الکترونیک و مخابرات، طراحی، اجرا و مدیریت پروژه‌های ICT در کشور، طراحی و اجرای دوره‌های آموزش رشته مخابرات و عضویت در هیات مدیره شرکت ملی نفتکش ایران اشاره کرد.