“سیرجان خبر” منطقه «حجر الاسود» که در سه و نیم کیلومتری حرم حضرت زینب(س) واقع است، این روزها شاهد درگیری‌های شدید بین نظامیان ارتش سوریه و مدافعان حرم حضرت زینب(س) با گروه‌های تروریستی است.

این منطقه از دو سال قبل به کنترل گروه های تکفیری در آمده است و جزو آخرین پایگاه‌های تروریست‌ها در اطراف حرم حضرت زینب(س) به شمار می رود.

حجر الاسود که در هشت کیلومتری شهر دمشق قرار دارد، جزو مناطق پرجمعیت جنوب دمشق است و پیش از شروع جنگ در سوریه، بیش از شصت هزار نفر در این منطقه زندگی می‌کردند.

بافت مسکونی در این منطقه فشرده است و این مسئله جنگیدن را برای ارتش سوریه گروه‌‌های مدافع حرم دشوار ساخته است.

حجر الاسود پایگاه اصلی گروه‌های تکفیری ـ تروریستی همچون «داعش»، «جبهه النصره» و «کتائب اکناف بیت المقدس» است.

داعش چندی پیش این منطقه را جزو مناطق تحت سیطره خود اعلام کرد و پرچم خود را در آن برافراشت. این گروه تروریستی پس از سیطره بر حجر الاسود با گروه‌های مسلح فعال در جنوب دمشق درگیر شد که در پی آن ده‌ها تن از عناصر داعش به هلاکت رسیدند.

گفتنی است، گروه‌های تروریستی در آخرین اقدام خود، در روز عاشوراء چندین خمپاره را از این منطقه به سوی حرم حضرت زینب(س) پرتاب کردند که با عنایت خداوند خسارت جدی به این بنای متبرکه وارد نشد.

مدافعان حرم حضرت زینب(س) حدود یک سال پیش با همراهی ارتش سوریه در عملیاتی سنگین اکثر محلات حومه بارگاه ملکوتی دخت امیر مومنان علی(ع) از جمله «بحدلیه»، «حسینیه»، «ذیابیه»، «بویضه»، «غزاله»، «حجیره»، «سبینه صغری» و «سبینه کبری» را از لوث وجود تکفیری‌ها پاکسازی کردند و آرامش را به این مناطق بازگرداندند.