“سیرجان خبر” تعدادی از دیپلمات‌های جمهوری اسلامی ایران جزو جان باختگان و مجروحان حادثه منا هستند.

غضنفر رکن‌آبادی سفیر سابق ایران در لبنان از جمله جانباختگان این حادثه است و امروز عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور با حضور در منزل این دیپلمات کشورمان با ابراز همدردی با خانوده‌ وی این فاجعه غم‌انگیز را تسلیت گفت.

احمد فهیما معاون اداره نمایندگی‌های تشریفات وزارت خارجه نیز از دیگر جانباختگان این حادثه اسفناک است.

 حسن حسینی مقدم سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در مرو نیز از دیگر جانباختگان این حادثه است.

محمدرحیم آقایی‌پور سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در اسلوونی نیز جزو جان باختگان این حادثه بود که پیش از این خبرگزاری فارس خبر درگذشت این دیپلمات کشورمان را منتشر کرد.

آقایی‌پور اولین سفیر ایران در لوبلیانا بود که در دوره وزارت منوچهر متکی وزیر خارجه اسبق به این سمت منصوب و در دوران وزارت علی‌‌اکبر صالحی وزیر خارجه سابق سفارت ایران در اسلوونی افتتاح شد. آقایی‌پور همچنین پیش از سفارت رئیس اداره بازرسی و نظارت وزارت خارجه بوده است.

مهدی صفری سفیر سابق ایران در پکن نیز جزو مجروحان حادثه منا است.

امسال 64 هزار نفر زائر ایرانی برای انجام مناسک حج به عربستان اعزام شدند که از این تعداد 464 تن از حجاج ایرانی در فاجعه منا جان خود را از دست دادند. این فاجعه روز پنجشنبه گذشته (دوم مهر ماه) به هنگام انجام مناسک رمی جمرات در منا رخ داد.

سازمان حج و زیارت امروز (پنجشنبه) در اطلاعیه‌ای با تاکید بر اینکه پس از 7 روز جست‌وجو در تمام مراکز درمانی و بیمارستان‌های عربستان، وضعیت مجروحان فاجعه منا کاملا مشخص شده است، آمار نهایی قربانیان ایرانی فاجعه منا را 464 نفر اعلام کرد.