به گزارش سیرجان خبر؛ برگزاری کنکور سراسری، مهم ترین رویداد تحصیلی در هر سال برای داوطلبان ورود به دانشگاه و یا دانش آموزان سال آخر می باشد. 

کنکور امسال نسبت به سال های گذشته همراه با تغییراتی می باشد. که برگزاری کنکور در دو نوبت دی ماه ۱۴۰۱ و تیر ماه ۱۴۰۲ از جمله این تغییرات حساب می شود.یعنی هر دانش آموز برای شرکت در کنکور، سالی یک بار می توانست شانس خود را جهت دریافت نمره مناسب و پذیرش در دانشگاه مورد نظر امتحان کند؛ ولی امروزه شرایط تغییر یافته و کنکور سراسری در هر سال، در دو مرحله برگزار خواهد شد که شامل دی ماه و تیر ماه می شوند.

کنکور دی ماه برای همه گروه های آزمایشی چون علوم تجربی، علوم انسانی، ریاضی و فیزیک، هنر و زبان برگزار شده و برای گروه آزمایشی خاصی هم نمی باشد؛ به همین دلیل همه داوطلبان قادراند خود را برای کنکور دی ۱۴۰۱، با مطالعه منابع تعیین شده آماده کنند.

معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری سیرجان در گفتگو با خبرنگار سیرجان خبر؛ گفت: کنکور ۱۴۰۱ در شهرستان سیرجان با حضور ۳۱۱۲شرکت‌کننده فردا صبح بارقابت داوطلبان گروه های علوم تجربی و زبان خارجی در دانشگاه صنعتی سیرجان آغاز می شود.

سید رحیم رضوی در خصوص تعداد شرکت کننده داوطلبان در کنکور سال ۱۴۰۱ گفت: گروه آزمایشی علوم تجربی با ۱۱۹۴نفر خانم و ۳۳۴ نفر آقا جمعا ۱۵۲۸نفر در صبح پنج‌شنبه ۲۹دی ماه و داوطلب و زبان های خارجی ۱۴۱نفر خانم و ۳۹ نفر آقا جمعا ۱۸۰ نفر داوطلب عصر پنج‌شنبه ۲۹دی ماه برگزار می‌شود.

رضوی بیان کرد: کنکور گروه آموزشی علوم ریاضی و فنی با ۲۰۲نفر خانم و ۴۶۶ نفر آقا جمعا ۶۶۸نفر داوطلب و علوم انسانی ۵۰۴ نفر خانم و۷۹نفر آقا جمعا ۵۸۳ نفر داوطلب در صبح جمعه ۳۰دیماه برگزار می شود.

گفتنی است عصر جمعه گروه هنر با ۱۳۳نفر و۲۰نفر جمعا۱۵۳نفر برگزار می‌شود.