به گزارش “سیرجان خبر”، حجت الاسلام سید محمود حسینی در خطبه‌های نماز جمعه امروز با تسلیت به خانواده‌های حاجیانی که جان خود را در این حادثه از دست داده‌اند، اظهار داشت: شاید جان مسلمانان برای دولت سعودی مهم نباشد و دولتی که خط و مشی صهیونیسم‌ها اجرا می‌کند و در یمن مسلمانان را دارد و به اسرائیل خدمت می‌کند اینجا هم مجری برنامه‌های صهیونیسم‌ها است و گرنه می‌بایست دولت سعود مدیرانی برنامه‌ریز و قوی در این مراسم بگمارد و بداند وقتی در این ازدحام مسیری بسته می‌شود یک تصمیم گیری غلط و موجب حادثه می‌شود.

امام جمعه سیرجان گفت: حدس ما این است هرچه مسلمانان کشته می‌شوند دشمنان اسلام شادتر می‌شوند و با حرکات سیاسی و نظامی عربستان در منطقه و کشتار مسلمانان در یمن و بحرین او را مجری برنامه‌های دشمنان اسلام و استکبار و صهیونیست‌ها می‌دانیم وشاید در این  حوادث هم برایش حفظ جان مسلمانان مهم نباشد که بخواهد به خوبی مدیریت کند تا چنین حوادثی نباشد.

وی افزود : اگر مسئولان عربستان حادثه کشته شدن زائران خانه خدا را در منا به گردن دیگران انداخته و یا حادثه ناخواسته می‌دانند تعلل در کمک به آسیب دیدگان و جلوگیری از کمک تیم کمک رسانی و درمانی جمهوری اسلامی را چه می‌گویند و آیا نباید گفت جان مسلمانان برای سردمداران صعود ارزشی ندارد و امید است مسلمانان جهان بتوانند این بی لیاقتی و سوء مدیریت دولت عربستان درخادمی زائران خانه خدا به اثبات برسانند و در مجامع بین المللی تایید کنند و امروز ما هم براساس فرمان رهبری نظام اسلامی عزاداریم.

خطیب جمعه سیرجان به هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: یادآوری دفاع مقدس تمرین همه دلاورمردی‌ها و رشادت‌ها و ایثارگری‌هایی است که امروز نظام اسلامی و ملت ایران به آن افتخار می‌کند و اگر نبود خون شهدای ما در حراست از میهن و اسلام جهان به این همه اقتدار از ملت ایران نمی‌رسید و جنگ نشان داد که ما هر تجاوز گر را با هر قدرتی نابود می‌کنیم و امروز هم عقب نشینی دشمنان استکباری با همه توطئه‌ها مرهون پیروز ما در 8 سال دفاع مقدس هست.

حسینی با تبریک هفته ولایت و عید غدیر و ولادت امام هادی از مردم خواست تا همانند همیشه در همه مراسم حضوری گسترده داشته باشند و افزود: این حضورها توانست هم انقلاب را پیروز و هم نگهداری کند و در مکتب ما حضورها اتحاد و همبستگی برای دشمن شناسی است که تا به حال دشمن نتوانسته این حضور را بگیرد و هرجا حضور بوده جبهه استکبار ضعیف شده است.

امام جمعه سیرجان به بازگشایی مدارس و آغاز فصل تعلیم وتعلم پرداخت و گفت : باید والدین و اولیاء مدارس بر تربیت اسلامی جوانان و نوجوانان توجه خاص داشته باشند و تهذیب , تحصیل و ورزش در کنار تربیت دینی فردای آتان را روشن کند وبرای پیروزی بر تهاجم فرهنگی کار و تلاش در مسیر ارزش‌ها بیشتر شود.

وی به مناسبت‌های مختلف از جمله شکست حصر آبادان به فرمان امام خمینی، روز فرماندهان دفاع مقدس، روز ناشنوایان، روز سالمندان و روز همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی پرداخت و در مورد روز سالمندان گفت: در اسلام آنقدر کانون خانواده گرم و صمیمی است که پدران و مادران و بزرگترها جایگاه محبت و احترام مضاعف در جامعه و خاصه در خانواده دارند و نیازی به خانه سالمندان نیست و فرزندان علاقه‌مند به کمک برای بزرگترها و والدین هستند.

وی گفت : همه سلامت‌ها و سعادت‌ها و ایثارها و از دنیای فانی گذشتن و به آخرت باقی رسیدن در سبک زندگی اسلامی است که ما نباید لحظه ای از ان غافل شویم. انسان آنچه قبل از مرگ برای آخرت بفرستد باقی است و آنچه در این دنیا بعد خود باقی گذارد سودش را دیگران می‌برند و برای ما سودی ندارد.