“سیرجان خبر” لبنان همواره یکی از اهداف استراتژیک دشمنان مقاومت بوده است و از این رو کشورهای عربی مترجع و از جمله گروه تروریستی تکفیری داعش برای ورود به این کشور به دسیسه‌های مخزن دوم البغدادی در لبنان به دنبال چه بود؟تلفی متوسل شده‌اند اما با هوشیاری حزب الله لبنان حملات داعش به خاک این کشور قلع و قمع شده و داعشی‌ها نه تنها از حمله به این کشور طرفی نبسته‌اند؛ بلکه تنها اجسادی از عناصر این گروه تروریستی بر روی دست آنان باقی مانده که توسط نیروهای حزب الله به هلاکت رسیده‌اند.

اما دیروز خبر جالب توجهی در رسانه‌های مختلف عربی منتشر شد که حاکی از دستگیری یکی از همسران سرکرده داعش در لبنان است.

السفیر خاطرنشان کرد که اداره اطلاعات ارتش لبنان با هماهنگی یک سرویس اطلاعاتی خارجی توانست همسر ابوبکر بغدادی را نزدیک مرز سوریه دستگیر کند. همسر دوم ابوبکر بغدادی که اهل سوریه است به یکی از ساختمان های وزارت دفاع منتقل شده است.

بر اساس این گزارش، همسر ابوبکر بغدادی با گذرنامه تقلبی به همراه یکی از پسرانش دستگیر و برای تحقیقات و بازجویی به مقر وزارت دفاع در “اللیرزه” منتقل شد. همین موضوع البته ضربه بزرگی به گروهک داعش که قصد عملیات نرمی در خاک لبنان داشت وارد کرد.

خبرهای منتشره حاکی از ان است که سفر همسر البغدادی بدون علت نبوده و سرکرده داعش همسر خود را با اهداف خاصی روانه لبنان کرده است.

زن دوم البغدادی در لبنان به دنبال چه بود؟
برخی رسانه های لبنانی نیز، گزارش دادند که این زن، همان سجی الدلیمی دختر حمید الدلیمی افسر ارشد حزب بعث صدام است که همراه با پسر 9 ساله اش (از شوهر قبلی) دستگیر شده است.

سجی الدلیمی که همچون همسرش، تفکرات افراطی و ادعای مجاهدت دارد، پیش از این نیز، بطور ناخواسته جان چندین گروگان را نجات داده بود.

زن دوم البغدادی در لبنان به دنبال چه بود؟

راهبه های معلولا که با همسر البغدادی معاوضه شدند

در زمان آزادی راهبه های معلولا، این زن که در بازداشت ارتش لبنان بود، با راهبه ها مبادله شد.

علت تلاش همسر بغدادی برای بازگشت به لبنان سوالاتی برای رسانه های لبنانی ایجاد کرده و اغلب آنها معتقدند که او، به قصد راه اندازی مجدد شبکه ای که با دستگیری جمانه حمید از هم پاشید، قصد ورود به لبنان را داشته. جمانه حمید، مدیریت شبکه ای از زنان تکفیری را بر عهده داشت که در تهیه، انتقال و کار گذاشتن بمب در لبنان، سوریه و عراق فعال بودند. جمانه حمید در حالی بازداشت شد که با یک خودرو بمب گذاری شده از عرسال عازم ضاحیه جنوبی بیروت بود تا همدستان انتحاری او دست به یک جنایت تروریستی علیه مردم بی گناه این منطقه بزنند و اکنون در زندان رومیه نگهداری می شود.

زن دوم البغدادی در لبنان به دنبال چه بود؟
زن دوم البغدادی در لبنان به دنبال چه بود؟

خودروی بمبگذاری شده «جمانه حمید»

رسانه های اینترنتی سعودی که همچنان از جبهه النصره حمایت می کنند، مدعی هستند که بار قبل نیز، با همکاری و لطف جبهه النصره بود که همسر ابوبکر بغدادی آزاد شد و به احتمال زیاد این بار نیز، باز هم جبهه النصره باید همسر بغدادی را نجات دهد.

به نظر می رسد بعد از شکست‌های مهلکی که داعش در زمینه لبنان متحمل شده، به فکر تصرف نرم این کشور با هدف محوری ضربه زدن به حزب الله لبنان طراحی جالب توجهی را انجام داده است. اینکه البغدادی همسر خود را روانه این ماموریت کرده است؛ نشان دهنده اهمیت موضوع لبنان برای داعش و البته برخی از کشورهای مرتجع عربی است.