به گزارش“سیرجان خبر” محمدعلی توحیدی فرماندار سیرجان در بازدید از سالن ورزشی حجت‌آباد و نجف شهر سیرجان اظهار داشت: این سالن‌های ورزشی روستایی با زیربنای 8 هزار متر مربع در روستاهای امیر‌آباد‌، دارستان‌، حجت‌آباد‌، خسروی‌، نجف‌شهر‌، عزت‌آباد‌، عماد‌آباد و محمود‌آباد به هزینه 40 میلیارد ریال از اعتبارات دهیاری‌ها به اتمام رسیده‌اند.

وی افزود: بیش از 5 هزار نفر جوانان روستایی در این روستاها از مکان مناسب ورزشی بهره‌مند شدند و سرانه فضای ورزشی هم از 40 سانتی‌متر به 63 سانتی‌متر افزایش یافت.

توحیدی عنوان کرد: 9 سالن ورزشی دیگر هم توسط ناحیه مقاومت بسیج سیرجان در نقاط مختلف شهرستان در حال ساخت است که تا پایان ‌سال جاری به اتمام می‌رسند.

وی گفت: برخی از سالن‌های ذکر شده به همراه چند‌پروژه و طرح ورزشی از جمله مجموعه ورزشی مجتمع سنگ‌آهن گل‌گهر که ‌تاکنون 120 میلیارد ریال هزینه از اعتبارات گل‌گهر شده‌ و مجموعه ورزشی استادیوم تختی به هزینه 25 میلیارد ریال از اعتبارات ورزشی شهرستان توسط ‌وزیر ورزش و جوانان به بهره‌برداری می‌رسند.

فرماندار سیرجان اظهار داشت: با اتمام بیش از 10 طرح ورزشی دیگر تا ‌دو سال آینده بهار ورزش در این شهرستان به شکوفایی کامل خود می‌رسد.